Krása a módaMóda

Svetříky pro starší dámy: Tyhle kousky vám budou slušet

Svetříky pro starší dámy: Tyhle kousky vám budou slušet

Starším dámám svetříky sluší. Je však třeba zapomenout na kousky staré dvacet let a trochu obměnit šatník. Co byste určitě měly ze skříně vyhodit? Svetříky staré dvacet let, které jsou vytahané a nemoderní a navíc ani nehřejí. Poradíme vám, co koupit místo nich.

Pletené bavlněné svetry

Manuálně zručné dámy si mohou svetr uplést samy, stačí, když vyrazí do galanterie a pořídí si kvalitní přízi. Letošnímu podzimu vévodí především neutrální tóny. Nosí se béžová, hnědá, šedá. Pokud chcete mít svetr barevně výraznější, sáhněte po vínové nebo zelené.

Letos se budou nosit také pruhované pletené svetry. Ty sluší ženám bez rozdílu věku, takže i dámám po šedesátce. Opatrné by s proužky měly být pouze dámy, které mají pár kilo navíc. Vodorovné pruhy totiž opticky rozšiřují postavu.

Svetr, který zahřeje

Při výběru svetru v obchodě se soustřeďte především na to, z čeho je svetr vyroben. Pamatujte na to, že pouze svetry z kvalitních materiálů vás opravdu zahřejí. Navíc u kvalitních materiálů si můžete být jisté, že vám svetr vydrží i několik dalších sezón. Zakoupit doporučujeme svetr vlněný nebo kašmírový, případně svetr, který tyto materiály obsahuje ve větším množství.

Přehozy, kardigany a roláky

Starším dámám zaručeně budou slušet i moderní přehozy a kardigany, pod které mohou obléknout například košili nebo oblíbenou halenku. Kardigany lze nosit zapnuté či rozepnuté, přehozy lze doplnit širokým páskem a udělat z nich vlastně takové pončo.

Vsadit lze i na roláky, které z módy nevyjdou snad nikdy. Jsou praktické, hřejivé, snadno se kombinují, vypadají elegantně a schovají i nějaké ty vrásky na krku. Dámy, které preferují elegantní styl, si přes rolák mohou obléci sako nebo kabátek. Dobře rolák vypadá i s vestou. I ta je letos trendy.