KrásaMóda

​​Vybíráme nejhorší kabelky: Z těchto stylů se vám roztočí hlava

​​Vybíráme nejhorší kabelky: Z těchto stylů se vám roztočí hlava

Kabelka – to je módní doplněk, který má za úkol nejenom prakticky sloužit k přepravě nezbytných věcí, ale také dodat vašemu outfitu šmrnc. Ne všechny kabelky jsou však vyrobené se stejným záměrem, některé mohou působit spíše jako módní faux pas než elegantní doplněk. Které to jsou? V dnešním článku se podíváme na několik stylů kabelek, které by vám mohly způsobit závratě a raději byste se jim měli vyhnout.

Velké kabelky a plážové bagy

Obří kabelky mohou být pokušením pro ty ženy, které rády nosí všechno s sebou. Příliš velká kabelka však může působit dost neohrabaně až rušivě. Opravdu potřebujete mít vše u sebe? Zpravidla se vám do takové kabelky zatoulá i to, co přes den vůbec nevyužijete. Velká kabelka může být navíc těžký, což po chvílí způsobí bolesti zad.

Velká brašna není příliš elegantní
Velká brašna není příliš elegantní

Hravé kabelky ve tvaru zvířat či postaviček

Sice mohou být roztomilé a hravé, ale kabelky ve tvaru zvířat či postaviček obvykle působí dost infantilně a nejsou ideální volbou pro dospělou ženu. A už určitě ne, pokud chcete protějšek zaujmout. Vyhýbejte se takovým kouskům, pokud nechcete působit jako zastydlý teenager.

Kabelky s výrazným logem

Zdánlivě luxusní kabelky s obrovským logem vyznačujícím se honosností mohou být spíše kýčovité než elegantní. Módní svět se stále více přiklání k decentním a minimalistickým designům, a tak příliš nápadné logo může působit přehnaně. 

Když logo, tak decentní
Když logo, tak decentní

Metalická kabelka není vhodnou volbou do práce

I když metalické odstíny mohou být moderní, kabelky ve zlaté, stříbrné nebo měděné barvě mohou snadno sklouznout do přehnaného lesku a působit nepříjemně. Obzvláště pokud s takovou kabelkou vyrazíte do práce. Tento model posetý třpytkami patří spíše na párty nebo večerní akci, pamatujte na to.

Kabelky s přehnaným vzorem

Vzorované kabelky jsou v módě, ale je třeba být opatrný s jejich kombinací. Přeplácané vzory mohou působit chaoticky a rozhodně nijak příjemně nedoplní váš outfit. Raději si vyberte kabelku s jednodušším vzorem, který bude lépe ladit s vaším outfitem.

Shrnutí

Při výběru kabelky je klíčové dbát na rovnováhu mezi praktičností a módním stylem. Vyhněte se extrémům a vsaďte spíše na klasiku a jednoduchost. Pamatujte, že kabelka by měla doplnit váš outfit, nikoli s ním soupeřit o pozornost. Vyvarujte se výše zmíněným stylům a vaše kabelka se stane elegantním a vkusným doplňkem vaší módní kolekce.

Kabelka musí příjemně doladit celý outfit, ne si stáhnout veškerou pozornost na sebe
Kabelka musí příjemně doladit celý outfit, ne si stáhnout veškerou pozornost na sebe