Další

Nejromantičtější písně všech dob: 4 největší slaďárny

Nejromantičtější písně všech dob: 4 největší slaďárny

Hledáte tu pravou slaďárnu na holčičí večer? Tak právě pro vás jsme si připravili 4 nejsladší písně.

My Heart Will Go on – Celine Dion

Písničku, kterou každá zná ze světoznámého filmu Titanic. Díky tomuto filmu se píseň stala největším hitem. My heart will go on je nejlépe prodávaná skladba celé nahrávací historii. Prodalo se 27 miliónu kopií. Text písně ztělesňuje myšlenku, že pravá láska překračuje hranice času a prostoru a může zůstat živá v srdcích těch, kteří hluboce milovali, i po smrti.

I Don’t Want to Miss a Thing – Aerosmith

Jedna z neznámějších písní skupiny Aerosmith zazněla ve filmu Armagedon, což přispělo k její popularitě. Píseň se po celé čtyři týdny držela na prvním místě nejprestižnějšího žebříčku prodejnosti singlů v USA Billboard Hot 100. Píseň vychází z představy, že zamilovaný člověk chce se svou drahou polovičkou strávit každý okamžik.

I Will Always Love You – Whitney Houston

Dlouhou dobu se držela na špičce hitparád, a i když Whitney Houston už není mezi námi, její love song bude patřit navždy k nejkrásnějším milostným písním. Píseň byla hrána na pohřbu Whitney, když ji nesli v rakvi. Zpěvačka bude vždy někoho milovat i když se k sobě nehodí. Hodně často je text špatně pochopen a myslí se, že je to o lidech, kteří spolu zůstanou navždy.

I Just Called To Say I Love You – Stevie Wonder

Poprvé zazněla v roce 1984 ve filmu Žena v červeném a velmi rychle se vyšplhala na první příčky hitparád. Díky ní získal Stevie Wonder Zlatý Glóbus a cenu Akademie za nejlepší originální píseň. V průběhu písně Wonder vyjmenovává události v ročním kalendáři, které by mohly někoho přimět k tomu, aby milované osobě zavolal. Přesto vysvětluje, že podnětem k telefonátu nebyla žádná zvláštní výroční událost, jako například Nový rok nebo Halloween.

Shrnutí

V článku jsme sepsali 4 největší romantické písně. Mezi ně jsme zařadili:

  • My Heart Will Go on – Celine Dion
  • I Don’t Want to Miss a Thing – Aerosmith
  • I Will Always Love You – Whitney Houston
  • I Just Called To Say I Love You – Stevie Wonder