Krása a módaVlasy

Svatební účes pro jemné vlasy: Inspirujte se Hollywoodem

Svatební účes pro jemné vlasy: Inspirujte se Hollywoodem

Jestliže jste majitelkou jemných vlasů, pravděpodobně často řešíte problémy jako vypadávání, rychle se mastící nebo těžce tvarovatelné vlasy. Nyní vás čeká svatba a musíte myslet na to, jaké zvolit svatební šaty. Když už máte konečně vybrané svatební šaty, musíte začít přemýšlet nad svým účesem. A do toho ty jemné vlasy, které jsou tak nepoddajné! Nebojte se, máme řešení. Našli jsme pro vás totiž ten nejlepší svatební účes pro jemné vlasy.

Opravdu jsou vaše vlasy jemné?

Předtím než začnete s úpravou vlasů do konečné podoby námi doporučeného účesu, zamyslete se nad tím, zda jste opravdu majitelkou jemných vlasů.

Jaké jsou tedy hlavní znaky jemných vlasů?

  • rychle ztrácí svůj objem
  • je složité vzniklé účesy zafixovat
  • vypadají zplihle a bez života
  • jsou tenké a rychle se mastí
  • mohou často vypadávat
  • reagují na vnější vlivy počasí a především vlhkost vzduchu mění jejich strukturu

Vlnitý bob ve stylu Hollywoodu

A konečně přichází váš svatební účes pro jemné vlasy. Slyšely jste, milé dámy, o účesu jménem bob? Jedná se o kratší sestřih, který končí těsně pod linií čelistí a jemným vlasům opravdu sluší.

A nejen to – jedná se totiž zároveň o největší trend tohoto roku, proto na své svatbě budete vypadat také stylově. Abyste na svatbě svým vlasům dodaly objem, nemusíte si přidělávat metrové příčesky a clip-in. Stačí opticky dodat objem vaším kadeřím pomocí hollywoodských vln. Jak na to?

  1. Začněte s úpravou pěšinky. Pro slavnostnější vzhled (který se na svatbu hodí) můžete pěšinku směřovat na bok. Jestliže se však budete cítit lépe s pěšinkou uprostřed, není to žádný problém.
  2. Jakmile máte hotovou rovnou pěšinku, začnete se samotným kulmováním. Abyste docílily efektu hollywoodských vln, bude potřeba vlny foukat pomocí velkého kulatého kartáče a horkého vzduchu vždy směrem od obličeje ven a mírně nahoru.
  3. Poté co vyfoukáte objemné vlny vepředu, přejděte do zadní části hlavy a poproste někoho, ať vám s účesem vzadu pomůže nebo si pomáhejte dvěma zrcadly. Vlny vzadu by měly být směřovány směrem dolů ke krku.
  4. Nezapomeňte na fixaci účesu pomocí laku nebo zmrazovače vlasů a hurá na svatební veselku!