Krása a módaVlasy

Studené odstíny barev na vlasy: 4 tipy a doporučená péče

Studené odstíny barev na vlasy: 4 tipy a doporučená péče

Toužíte po studeném odstínu barvy na vlasy, ale nevíte, který odstín je studený? Přinášíme vám několik tipů, na studené odstíny barev na vlasy. Nezapomněli jsme ani na doporučenou péči.

  • Platinová blond
  • Popelavá blond
  • Popelavě hnědá s barevnými odlesky
  • Levandulová, modrá

Jaká je charakteristika studené barvy na vlasy?

Studené barvy na vlasy mají podtón modré, fialové, zelené a velmi oblíbené šedé. Odstín podtónu je pro nejlepší vzhled vhodné zvolit podle barvy a typu vaší pleti.

Platinová blond

Poměrně žádaný odstín platinové blond patří mezi základní studené odstíny barev na vlasy.

Popelavá blond

Zatímco platinová blond má spíše bílé tóny, popelavě blond vlasy jsou tvořeny kromě bílých podtónů také šedými.

Pokud chcete zmírnit náročnost údržby barvy na vlasy dobarvováním, doporučujeme ztmavení kořínků vlasů samozřejmě do studenějšího odstínu vaší přirozené barvy vlasů – odrosty pak nebudou tak výrazné.

Popelavě hnědá s barevnými odlesky

Tmavší hnědý odstín s nádechem popela je základním odstínem pro přirozeně tmavé vlasy. Jestli toužíte přidat trochu oživení, abyste neměla pocit, že vypadáte jako šedá myška, doporučujeme přidat také odlesk barvy ve studených odstínech, tedy modré fialové nebo třeba zelené.

Levandulová, modrá

Tyto barvy se taky na barevné škále řadí mezi studené odstíny. Pokud tedy ráda experimentujete a sluší vám studené odstíny vlasů nebojte se sáhnout i po takto výrazných barvách. Dobře budou vypadat také barevné pramínky s přirozenějším studeným odstínem.

Jak pečovat o vlasy ve studených odstínech?

Základem dobře vypadajících odstínů studených barev na vlasy je péče, která se liší od té běžné. Z vlasů je potřeba stahovat žluté podtóny, které se ve vlasech chtě nechtě objevují v důsledku příliš tvrdé vody, tepelných úprav, působení slunečního záření a dalších vnějších vlivů.

Jako minimální údržbu kromě vyživujících masek tedy 2-3x týdně umyjte vlasy fialovým nebo modrým šamponem, které eliminují nežádoucí žluté tóny.