Krása a módaVlasy

Střihy vlasů pro kulatý obličej: TOP 3 tipy, které vám budou slušet

Střihy vlasů pro kulatý obličej: TOP 3 tipy, které vám budou slušet

Jste majitelkou kulatého obličeje a toužíte po změně účesu? Možná je vidina změny vizáže velmi lákavá, ale stojí vám v cestě jedna věc: nevíte, jaké jsou vhodné střihy vlasů pro kulatý obličej. Každému tvaru obličeje sluší něco trochu jiného, tak se pojďme společně podívat, co bude slušet právě vám.

Vhodné střihy vlasů pro kulatý obličej

Zatímco oválný tvar obličeje je považován za univerzální a jde k němu prakticky cokoli, zbývající tvary už tak snadno kombinovatelné nejsou. To ale neznamená, že nemáte na výběr. Existují zajímavé střihy vlasů pro kulatý obličej, které dokážou zalichotit lehce buclatým tvářím, jež jsou pro tento tvar obličeje typické.

My vám dáme tip na 3 střihy vlasů pro kulatý obličej, kterých se určitě bát nemusíte. Je to ve vašem případě sázka na jistotu, tyto střihy vám zaručeně budou slušet.

  • Stupňovitý sestřih
  • Asymetrický kratší střih
  • Mikádo s patkou

Který z trojice účesů se rozhodnete vyzkoušet, to už necháme na vás. Pokud ale toužíte po změně image, jedna z těchto možností vám proměny vašeho looku dokáže pomoci.

Stupňovitý sestřih

Stupňovité střihy vlasů pro kulatý obličej jsou ideální volbou. Jde o jemný a velmi slušivý účes, který dokáže hravě zamaskovat baculatější tváře. Díky tomuto účesu bude váš obličej působit na pohled štíhlejší, což nemusí být úplně na škodu.

Asymetrický střih a kratší vlasy

Nejste-li zrovna fanynkou extra dlouhých vlasů, padne vám do oka asymetrický střih. Nejenže je nenáročný na údržbu, ale asymetrický vrstvený střih bude vašemu obličeji lichotit. Vlasy vám budou nahoře hlavy přidávat objem, tvář pak díky tomu bude působit užší.

Mikádo s patkou

Mezi naše favority na střihy vlasů pro kulatý obličej řadíme také mikádo s patkou. Tento účes je vhodný pro ženy, které mají vlasy v délce pod ramena. Je to velmi moderní a slušivý účes, který se snadno udržuje.