Krása a módaPleť

Triky na oční linky: 3 tipy se kterými zvládnete vykouzlit dokonalé linky

Triky na oční linky: 3 tipy se kterými zvládnete vykouzlit dokonalé linky

Nakreslit si dokonalé oční linky chce opravdu hodně cviku. Některým ženám dokonce trvá i několik let, nežli do ruky dostanou ten správný grif. Jiné se to naučí rychleji a některé samozřejmě vůbec. My známe šikovné triky na oční linky, se kterými proces učení se zvládnete snadněji a rychleji. Osvojte si je a zanedlouho budete královnou perfektních očních linek.

Šikovné triky na oční linky

Namalovat si oční linky může být tak trochu věda. První pokusy budou vypadat šíleně, kdy si řeknete, že takhle přece nemůžete mezi lidi. Když ale budete dodržovat naše triky na oční linky, budete trénovat a nevzdáte se po pár nevzhledných pokusech, jednou je dokážete namalovat precizně a bez chybičky.

Trik první: používejte vhodné líčidlo

Základním předpokladem k úspěchu je používat na oční linky vhodná líčidla. Na oční linky můžete použít:

  • tužku na oči
  • fixu
  • tekuté linky
  • gel

Ze začátku je ale nejlepší používat k vytvoření oční linky stíny. Když se oční linka povede, pak ji můžete snadno zvýraznit například fixem. A když se nepovede, tak ji rozetřete do ztracena a začnete znovu.

Trik druhý: pracujte se správným štětcem

Líčidlo je jedna věc, ale štětec je věc druhá. A stejně tak důležitá. Naše triky na oční linky tedy zahrnují výběr vhodného štětce, kdy zejména začátečníkům můžeme doporučit skosený štětec. Jeho tvar stačí obtisknout na vnější část oka u linie řas a linku poté zpevnit.

Trik třetí: veďte linku ve správném tvaru

Není linka jako linka a nyní to nemyslíme z pohledu toho, že někdy jsou linky precizní a dokonalé a jindy se prostě nepovedou. Linky se liší i tvarem nebo třeba délkou. Pamatujte, že oční linka by měl být prodloužením klenutí spodního víčka. Opět platí, že pokud začínáte a nemáte ještě mnoho zkušeností, vycházejte z tvaru oka a zbytečně to nepřehánějte s délkou ani tloušťkou.