Krása a módaVlasy

Střihy pro málo vlasů: zakryjte nedokonalosti

Střihy pro málo vlasů: zakryjte nedokonalosti

Jemné a řídké vlasy nejsou ničím výjimečným v pokročilejším věku se s nimi setkávají prakticky všechny ženy, jelikož postupem času ztrácí vlasy svou kvalitu, hustotu a objem. Některé dámy však mají tento typ vlasů od útlého věku a velkou část života se snaží najít vhodný účes, který by jejich zplihlý efekt potlačil. Přístupů, jak toho docílit je ovšem hned několik a lze je aplikovat tak, že vlasy nejenže budou vypadat přirozeně husté, ale zároveň bude váš účes moderní a elegantní. Je jenom potřeba vybrat takový, který vám bude slušet.

Na jaké účesy se při řídkých vlasech zaměřit

Každý účes, který vám má slušet, musí vycházet z charakteru vašeho obličeje. Není pravda, že máte-li málo vlasů, musíte nutně volit účesy krátké, je ovšem pravda, že byste se neměly pouštět ani do velmi dlouhých účesů. Optimální je volit buď účes krátký nebo polodlouhý, a to jednak podle toho, jaký máte typ obličeje, jednak podle skutečné kvality vašich vlasů. Jaké jsou tedy možnosti?

Posuďte tvar svého obličeje

Při rozhodování a vhodném střihu je dobré se poradit s kadeřnicí, pokud jste ovšem na začátku, můžete výběr zahájit identifikaci tvaru obličeje. Standardně je rozeznáváno 6 typů obličeje – kulatý, hranatý, srdcovitý, oválný, kosočtverečný a trojúhelníkový. Obecně platí, že účes by měl být volen tak, aby odváděl pozornost od nedokonalostí obličeje. Máte-li tedy úzký obličej, je lepší volit delší objemný účes, u trojúhelníkového zase spíše kratší, u hranatého polodlouhý apod.

Zkuste zvětšit objem barvou a vlnami

Kudrnatý účes je vždy opticky objemnější než rovný, proto pokud máte vlasy jemné a rovné a je pro vás vhodnější delší účes, můžete vyzkoušet trvalou nebo větší vlny. Velmi dobrého efektu můžete dosáhnout také kontrastním melírem. Střídání bledších a tmavších pramenů obecně dodává prostorový efekt.

Vyberte si střih, který vám sedne

Asi nejdůležitějším aspektem účesu je vhodný střih. Za ideální účes pro řidší vlasy je považován bob nebo jeho delší verze označovaná jako lob, tedy vlasy střižené na délku k čelisti nebo po ramena. U delších účesů je vhodné využívat výhody rovného střihu, který vizuálně zvětšuje objem, případně zvolit natočení dovnitř s obdobným efektem.