Krása a módaVlasy

Středně hnědá barva na vlasy: komu sluší a top odstíny roku 2024

Středně hnědá barva na vlasy: komu sluší a top odstíny roku 2024

Středně hnědá barva na vlasy patří mezi odstíny, které jsou v našem prostředí naprosto běžné. Nemalé procento obyvatel České republiky má právě středně hnědý přirozený odstín vlasů. Ať už mezi tyto jedince patříte a chcete pouze svůj přírodní odstín trošku podpořit nebo toužíte po radikálnější změně, snadno najdete v regálech obchodů právě tu barvu, po které prahnete.

Středně hnědá barva na vlasy

Nabídka středně hnědých barev na vlasy je nezměrná. Patří mezi ty, které vyrábí prakticky každá značka, a proto si svou středně hnědou vybere v podstatě každý. Je však potřeba zohlednit váš barevný typ. Chladnějším typům sluší zase chladnější odstíny hnědé, zatímco teplejší barevné typy si mohou dovolit barvy s medovými odlesky.

Teplá středně hnědá ideální pro barevný typ podzim je například barva na vlasy Virginia od značky L´Oréal Paris z řady Préférence. Krásný je také Oříškově hnědý odstín 5-8 od značky Syoss nebo od téže značky Čokoládově hnědý odstín 4-8. Oproti tomu pro letní typy uvítají chladný perleťově hnědý 6-16 odstín od značky Schwarzkopf z řady Gliss Color. A vyzkoušet mohou i Garnier Color Naturals Créme v odstínu sytě světle hnědá nebo L´Oréal Paris Excellence Cool Créme v odstínu světle popelavě hnědá. Jarním typům více než hnědá sedí světlejší odstíny a zimním barevným typům zase tmavší tóny než je středně hnědá.

Na domácí barvení a odbarvování pozor!

I přesto, že dnešní barvy jsou v porovnání s těmi dřívějšími relativně bezpečné, zejména pokud se chystáte pustit do domácího odbarvování, mějte na paměti, že budete pracovat se silnými chemikáliemi, které mohou snadno způsobit zdravotní problémy. Jestliže si tedy nejste svými schopnostmi 100% jistá nebo nechcete zbytečně riskovat, svěřte své vlasy do rukou profesionálního salónu.