Krása a módaMóda

Svatební šaty pro střední věk: trendy svatební sezóny 2024

Svatební šaty pro střední věk: trendy svatební sezóny 2024

Že láska kvete v každém věku je nám všem asi jasné, a tak se snadno může stát, že před oltářem stanou i nevěsty, které mají maturitu už desítky let za sebou. A není na tom vůbec nic špatného ani divného. Pokud se tento případ týká i vás a bez ohledu na to, zda se jedná o vaši první svatbu nebo máte již nějaké manželství za sebou, se jistě chcete v tento významný den svému vyvolenému líbit.

Z čeho při výběru svatebních šatů vycházet?

Svatební šaty pro střední věk nejsou žádná kategorie. Ve svatebních katalozích najdete šaty korzetového typu, šaty se splývavou sukní nebo šaty ve stylu mořské panny, oddělení šatů pro mladší či starší nevěsty budete ale patrně hledat marně. Svatební šaty pro střední věk jsou pro každého jiné. Každá nevěsta si je představuje odlišným způsobem a je možné, že model, který se vám bude zdát naprosto báječný jiní odsoudí a naopak.

  • Nelamte si hlavu s tím, co si o vašich šatech pomyslí okolí. Je to vaše svatba.
  • Zohledněte raději svoji postavu než svůj věk.
  • Chcete bílou, ale máte pocit, že „byste neměla“? Nenechte se omezovat. Je to přece vaše svatba!

Jaké šaty si vybrat?

V první řadě je třeba si uvědomit, že volba šatů by měla vycházet jen a pouze z vašich preferencí. Pokud se vám nějaké šaty líbí a vaší postavě lichotí, není důvod proč se pro ně nerozhodnout. Máte-li v úmyslu držet se zajetých zvyků, pak si stejně jako mnoho nevěst středního věku můžete vybrat šaty spíš v délce po kolena než dlouhé.

Jestliže trváte na dlouhých šatech, potom sáhněte po splývavých střizích bez velkých nadýchaných sukní. Kromě střihu je také vhodné zaměřit se na to, aby vaše svatební šaty měly rukávky, případně je doplnit vhodným bolerkem.