Krása

Spálené vlasy

Spálené vlasy

Virální videa lidí, kteří si nechtěně spálí vlasy, jsou vtipná, ovšem dokud to nepotká vás! Nemusíte se bát, vlasy vám zase dorostou. Ačkoliv vlasy dorůstají poměrně dlouho, existuje několik prostředků, které vám možná pomohou zakrýt a „oživit“ spálené vlasy.

Co dělat, když si omylem spálíte vlasy?

Ať už jste si nechali vlasy omotané kolem kulmy příliš dlouho, trochu to přehnali s žehličkou nebo se vám nepovedlo fénování, snažte se nepropadat panice.

Vzhledem k tomu, že spálené vlasy nelze opravit, můžete váš kadeřník pomoci skrýt některá poškození vlasů vhodným střihem. Kadeřník vám také může doporučit, jak zachránit zbývající vlasy.

Pokud však z nějakého důvodu nechcete ke kadeřníkovi, můžete vlasům dodat potřebnou péči také sami. Aplikujte do vlasů masku ​​pro poškozené vlasy, která obsahuje kreatin pro zpevnění pramenů, kyselinu maleinovou pro uzavření kutikuly a ceramidy pro vyhlazení a zjemnění.

Nějaký čas se také vyhýbejte tepleným úpravám vlasů a vybírejte volnější účesy a vlasové doplňky, které nezpůsobí žádné další zacuchávání nebo tření.

Jak se zbavit zápachu spálených vlasů?

Nejlepší způsob, jak se zbavit zápachu, je umytím parfemovaných šamponem a jejich následná úprava. Pomoci může také zastřihnutí opálených konečků. Pokud zápach spálených vlasů přetrvává, vyzkoušejte parfém na vlasy.

Jak přecházet spálení vlasů?

Ačkoli tepelný styling obecně poškozuje vlasy, existuje několik způsobů, jak se vyhnout jejich spálení. 

Vždy používejte pro teplenou úpravu vlasů kvalitní přístroje s regulací tepla. Vlasy byste měli upravovat za použití nejnižších až středních teplot. Obecně platí pravidlo, že čím jemnější vlasy máte, tím nižší by měla být teplota. Doporučujeme maximální teplotu na 180 °C po dobu 10 sekund.

Druhou zásadou, kterou je potřeba dodržet, je použití vlasových produktů na ochranu před teplem.