Krása

Jak odstranit šedivé vlasy

Jak odstranit šedivé vlasy

Zatímco někteří lidé oslavují šedivé vlasy jako znamení zralosti a moudrosti, mnozí mají pocit, že vypadají starší a nechtějí se s tím smířit. Vaše vlasy procházejí přirozeným cyklem odumírání a následné regenerace. Jak vaše vlasové folikuly stárnou, produkují méně barvy. Známe triky, jak zpomalit proces šedivění či jak šediny zakrýt.

Změna životního stylu

Pokud jste objevili na hlavě první šediny, můžete zkusit změnit životní styl tak, aby vaše přirozená barva vydržela o něco déle. 

V první řadě si dopřejte si dostatek vitamínů a minerálů. Mezi vitamíny, které udržují vaše vlasy zdravé, patří vitamíny skupiny B, zejména B-12 a biotin, vitamín D, vitamín E a vitamín A.

Kromě jiných negativ na zdraví může kouření poškodit a zmenšit vlasové folikuly. Zaměřit byste se měli také na ochranu vlasů před sluncem či na omezení tepelných úprav vlasů.

Přírodou proti šedivění

Zkuste některou z níže uvedených rad, kterými můžete předcházet nebo zpomalit šedivění vlasů, a mimo to užívání níže uvedených přírodních doplňků bude mít pozitivní vliv na vaše celkové zdraví:

ProduktJak užívat
Kokosový olejKaždý druhý den před spaním vmasírujte kokosový olej do vlasů a pokožky hlavy. Druhý den ráno si umyjte vlasy jako obvykle.
ZázvorKaždý den snězte lžičku čerstvého nastrouhaného zázvoru smíchaného s 1 lžící medu.
Černá sezamová semínkaDvakrát až třikrát týdně si dejte lžíci černých sezamových semínek, abyste proces šedivění zpomalili a případně zvrátili.
GhíDvakrát týdně si masírujte vlasy a pokožku hlavy čistým přepuštěným máslem.
CibuleCibuli rozmixujte v mixéru, poté sceďte šťávu. Dvakrát týdně vmasírujte šťávu do pokožky hlavy, nechte působit 30 minut a poté umyjte šamponem jako obvykle.
Fo-tiV tradiční čínské medicíně se fo-ti užívá vnitřně jako doplněk – 1 000 miligramů dvakrát denně s jídlem – ke zvrácení procesu šedivění vlasů.