Krása

Nejúčinnější maska na vlasy domácí

Nejúčinnější maska na vlasy domácí

Ať už se jedná o poškození, suchost, lupy nebo krepatění všichni se setkáváme s problémy s vlasy v důsledku okolních vlivů. Věděli jste, že pro výrobu vyživující masky můžete použít suroviny, které máte pravděpodobně v kuchyni? Přečtěte si, jaké suroviny smíchat, abyste vyrobila účinnou masku přesně dle vašich potřeb.

Kokosový olej – pro suché vlasy

Ingredience: 1 lžíce kokosového oleje

Před spaním rozehřejte 1 lžíci kokosového oleje v mikrovlnné troubě, poté vmasírujte do vlhkých vlasů, vyhněte se kořínkům, a vlasy uvažte do drdolu. Ráno umyjte šamponem.

Maska z avokáda, medu a olivového oleje – pro suché a poničené vlasy

Ingredience: Půlka avokáda, 1 lžíce olivového oleje, 1 lžíce medu a 3 kapky esenciálního oleje dle výběru

Smíchejte ingredience a poté naneste na mokré vlasy od konečků až po kořínky. Vlasy uvažte do drdolu. Chcete-li pomoci aktivovat přísady, fénujte si vlasy po dobu 10 minut. Nechte působit dalších 20 minut a poté umyjte.

Maska se skořicí a kokosovým olejem – pro růst vlasů

Ingredience: 1/4 hrnku kokosového oleje a 1 lžička skořice

Naneste masku na kořínky a partii a vmasírujte do pokožky hlavy. Nechte působit 30 až 45 minut a opláchněte. Pro optimální výsledky doporučujeme aplikaci masky alespoň jednou týdně.

Maska s banánem, medem, vejci a olivovým olejem – pro jemné vlasy

Ingredience: 2 žloutky, 2 oloupané zralé banány, 2-3 lžíce medu, půl hrnku kondicionéru, 2 lžíce olivového oleje

Suroviny doporučujeme umixovat do hladka Masku naneste pečlivě do vlasů tak, aby byly zcela pokryté. Nechte působit 20 až 30 minut, poté opláchněte studenou vodou.

Maska na vlasy z vaječného bílku a citronu – pro mastné vlasy

Ingredience: 1 bílek, šťáva z půlky citronu

Směs naneste na vlasy od kořínků ke konečkům a nechte působit 30 minut až hodinu – déle je lepší. Opláchněte vlažnou vodou.