Krása

Přeliv na odbarvené vlasy

Přeliv na odbarvené vlasy

Přeliv představuje skvělou volbu pro barvené vlasy. Proč se na ně aplikuje a kdy byste vlastně tuto úpravu měla podstupovat?

Co je to přeliv

Přeliv je barva, která patří do kategorie tzv. semipermanentních barev. To znamená, že je pouze dočasná, její pigmenty nepronikají nepronikají do vlasového vlákna. Drží se pouze na povrchu, což znamená, že se postupně smývají.

Vyvoláno je to tím, že je v něm pouze slabší koncentrace peroxidu, a to konkrétně kolem 3 %. Díky tomu se vlas „otevře“ pouze ve své nejsvrchnější části.

V závislosti na typu a struktuře kadeří vydrží přeliv zhruba 12 až 30 umytí. Ovšem pozor, kadeřnice varují, že úplné smytí přelivu je mýtus. Zcela se vymývají pouze tónovací krémy či barvicí šampony. Dáno je to tím, že peroxid je v těchto prostředcích obsažen, jak už bylo řečeno, vždy.

Proč používat přeliv

Dočasný efekt přelivu můžete využít ke svému prospěchu. Pokud pomineme vlasové experimenty, aplikovat ho lze i na již barvené vlasy. K čemu? Přeliv dokáže:

  • oživit
  • sjednotit a zvýraznit barvu
  • zvýšit lesk
  • změnit barevný podtón

Přeliv tak v konečném důsledku na vašich vlasech vytvoří přirozenější efekt, barva po jeho aplikaci není tak sytá a nevytváří efekt jednolité „helmy“. Barva je blíže vašemu přirozenému odstínu a ladí i s odstínem pokožky.

Obecně kadeřnice doporučují změnit barvu tak, aby se od původního odstínu lišila pouze o několik odstínů. Ostatně vás může „prozradit“ i přirozeně zbarvené obočí. To by jednoznačně mělo s barvou vlasů ladit. Že barva vlasů vám nelichotí, to poznáte poměrně snadno. Vaše rysy se budou zdát jaksi tvrdší.

Podobně se vám podaří s přelivem docílit přirozenosti také v pozdějších fázích. Vzhledem k tomu, že se smývá, přirozeně bledne. Což znamená, že nebudete muset po několika týdnech „bojovat“ s nevzhlednými odrosty.

Přeliv po barvení vlasů

Přeliv byste po předchozím barvení neměla aplikovat ihned. Doporučuje se počkat s dalším barvením alespoň 2 až 3 dny. To je důležité z toho důvodu, aby se kutikula a pH vlasů vrátily na normální úroveň.