Vlasy

Šedý melír na vlasy: Jak být IN v roce 2024

Šedý melír na vlasy: Jak být IN v roce 2024

Šedá není jen známkou stárnutí. Mnohé dámy vnášejí do své hřívy tyto tóny zcela cíleně. Jak být se stříbrným melírem absolutně stylová?

Šedý melír nemusí jen zakrývat šediny

Stříbrné odlesky jsou okouzlující a velice módní. Nemusíte je přitom rozhodně používat jen jako kamufláž počínajících šedin vlastních, byť se tato možnost nabízí.

Šedé melíry se hodí pro blondýnky, brunetky i černovlásky. Bílá, stříbrná a šedá jsou dokonale univerzální a můžete je zkombinovat s jakoukoli základní barvou. Tu učiní zcela nepřehlédnutelnou. Ve vlasech se tím vytvoří efektní popelavý nádech. Zajímavá je ale i kontrastní kombinace s teplejšími odstíny. Vyzkoušet tak můžete mimo jiné:

  • teplé hnědé nebo červené vlasy se stříbrným melírem
  • tmavé vlasy se stříbrně šedými odlesky
  • popelavý a stříbrný melír s hnědým základem
  • stříbrnou a šedou barvu s tóny kajenského pepře a kakaa
  • uhlově černé vlasy se stříbrnými odlesky

Uvažujte nejen v kontextu základní barvy vlasů, ale i svého vlastního barevného typu. Na paměti mějte, že stříbrná je tónem ryze studeným. A chladné tóny vypadají nejlépe na těch se studenými podtóny v pleti.

Jste to právě vy? Poznáte to poměrně snadno: Podívejte se na své žíly na zápěstí. Jsou-li namodralé, patříte ke studenému typu. Zdají-li se žíly spíše zelené, pravděpodobně se řadíte naopak k teplému barevnému typu.

S čím musíte počítat u stříbrných melírů

Šedé melíry znamenají, že vlasy musíte odbarvit, a to poměrně intenzivně, na úroveň, kdy jsou kadeře již téměř bílé.

Platí, že čím tmavší je vaše přirozená barva, tím více odbarvovacích cyklů budete muset absolvovat, abyste si kštici dostatečně zesvětlila. Navíc mezi každým sezením bude nutné dodržovat pauzu, během níž vlasům dáte šanci na zotavení.

Poměrně náročný je tento vlasový trend i na další péči. O něco trvanlivější je tmavší antracitová, klasická stříbrná ale rychle ztrácí původní vzhled. Abyste šedé melíry udržela zářivé a lesklé, nevyhnete se pravidelnému aplikování toneru.