Krása a módaVlasy

Zničené vlasy po melíru: 3 tipy, jak dostat vlasy zpátky do formy

Zničené vlasy po melíru: 3 tipy, jak dostat vlasy zpátky do formy

Barvení nebo melírování vlasů je pro mnoho z nás lákavým způsobem, jak si dopřát změnu vizáže. Většina lidí měla za svůj život alespoň jednou barvené vlasy, nebo si nechali udělat melíry. Jak se ale starat o zničené vlasy po melíru? Poradíme vám, jak správně postupovat a co pomůže k tomu, aby se vaše vlasy opět dostaly do formy.

Jak pečovat o zničené vlasy po melíru?

I když se může zdát, že při melírování vlasů zase až tak o nic nejde, je třeba si uvědomit, že i melír představuje pořádný zásah. Nebudeme si zde naivně namlouvat, že melír vlasům nijak neubližuje. Všichni totiž dobře víme, že nejen barvením, ale i melírováním dostává naše hříva zabrat.

Máte zničení vlasy po melíru? Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Není se tak čemu divit, že vás jejich zdraví a nepěkný vzhled trápí. Co vaše vlasy potřebují?

  • Dejte si pauzu od dalších zásahů
  • Používejte pečující vlasovou kosmetiku
  • Nezapomínejte na ochranné přípravky

Dejte si na chvíli pauzu od dalších zásahů

Máte-li zničené vlasy po melíru, pak si dejte na nějakou chvíli pauzu od dalších zásahů, které by vašim vlasům ještě více uškodili. Máme na mysli například kulmování, žehlení vlasů, fénování na příliš vysokou teplotu nebo další nešetrné barvení. Dopřejte svým vlasům čas, aby se po zásahu melírování trochu vzpamatovaly.

Používejte pečující vlasovou kosmetiku

Pokud postupujte melírování (nebo barvení) vlasů, měla by pro vás být samozřejmost, že po takovém zásahu budete o své vlasy pečovat se správnou kosmetikou. Pečlivě vybírejte produkty, které na vlasy používáte. Vyvarujte se kosmetiky s obsahem parabenů, naopak dejte přednost vlasové kosmetice s obsahem keratinu.

Nezapomínejte na ochranné přípravky

Máte zničené vlasy po melíru, ale zároveň víte, že se bez zásahu žehličky neobejdete? Pokud přeci jen musíte vlasy fénovat, kulmovat nebo žehlit, vždy před tímto zákrokem vlasy ochraňte za pomoci speciálních přípravků – používejte přípravky s termální ochranou, které zabrání dalšímu poškození.