Vlasy

Rovná ofina v roce 2024: Jak ji nosit?

Rovná ofina v roce 2024: Jak ji nosit?

Ofina může být slušivým oživením každého účesu. Komu a proč může slušet zrovna rovná ofina?

Toužíte po změně? Vsaďte na ofinu

Ofinu lze použít k efektnímu orámování obličeje a ke zvýraznění rysů. Změna může být znatelná, ale ne příliš. Zvládnete ji i bez toho, abyste musela své kadeře ostříhat razantně. Ofinu tak lze doporučit všem ženám, které jednoduše touží po změně a obávají se, aby jí vzápětí nelitovaly.

V zásadě je tento typ účesu vhodný pro jakýkoli typ vlasů, texturu a dokonce i tvar obličeje. Ofin ale existuje víc typů a jednoznačně nemůžeme tvrdit, že každý z nich sluší všem. Klasickou variantou je rovná a hustá ofina.

Komu a proč sluší rovná ofina

Ta zase tolik univerzální není. Sluší hlavně dvěma typům:

  • oválné tváři
  • hranaté tváři

Oválným rysům lichotí hlavně proto, že patříte ke šťastným nositelkám, které si můžou dovolit téměř vše. Symetrickým obličejům sluší dokonce i extra krátká ofina, která končí zhruba v polovině čela či výše (baby ofina).

Hranatá tvář naproti tomu potřebuje opticky poněkud zjemnit. Proto se pro vás hodí hlavně delší ofina, která dosahuje až k obočí. Může být rovně střižená, ale podmínkou je, aby se lehce vlnila. Přísné rovné ofiny vhodné nejsou.

Komu rovná ofina nesluší a jak to řešit, pokud přesto po změně toužíte

Existuje ale více typů žen, které si zrovna tento styling dovolit nemohou. Ke komu se rovná ofina nehodí?

  • kulatý obličej
  • srdcovitý obličej

Rovné ofiny přispějí k optickému rozšíření tváře. Víc vám budou svědčit vrstvené a prostříhané tvary. Skvělá je v tomto případě hlavně varianta ofiny s delšími prameny po stranách, které mírně překryjí partie spánků a lícních kostí. Jde o části, na které je vhodné neupozornit, neboť jsou u tohoto typu tváře širší. Zvolit můžete i prostříhanou patku.

Stejně tak u srdcovitého obličeje prokazuje lepší „službu“ právě patka, která dokáže opticky vyvážit asymetrii, jež je zřetelně patrná mezi horní částí (čelem) a spodními partiemi v podobě brady.

A pozor, mějte na paměti, že ofina se pro vás v žádném případě nehodí, pokud patříte k vysoce aktivním ženám, které potřebují především praktický účes a nejsou schopny věnovat minimální úsilí do péče o ni.