Krása a módaVlasy

Nejlepší hřeben na vlasy: 3 typy, které nezničí vaše vlasy

Nejlepší hřeben na vlasy: 3 typy, které nezničí vaše vlasy

Ještě v poměrně nedávné minulosti se lidé museli spokojit s obyčejnými hřebeny, které vlasy často ničily a jejich rozčesávání provázelo tahání, trhání a bolest. Před několika desítkami let se ve velkém rozšířily kartáře na vlasy, ani ty ale v počátcích nebyly perfektní, přestože znamenaly poměrně značný posun od prostých jednořadých hřebenů. Dnes máme k dispozici zcela jiné možnosti, které je škoda nevyužít. Jaké jsou tedy ty nejlepší hřebeny na vlasy?

Nejlepší hřeben na vlasy

Nejlepší hřeben na vlasy pro jednoho nemusí být ten nejlepší pro jiného. Mějte to na paměti. Každé vlasy jsou jiné, a proto potřebují i jinou péči. Proto nečekejte, že ten typ, který vyhovuje vašim kamarádkám musí nutně vyhovovat i vám. Pravděpodobnost, že budete spokojeni s následujícími hřebeny je podle uživatelských recenzí ale poměrně vysoká.

  • Tangle Teezer
  • Hřeben s kančími štětinami
  • Keramické kartáče

Hřebeny Tangle Teezer asi není potřeba představovat. Už jsou na trhu totiž pěknou řádku let a alespoň jeden najdete téměř v každé domácnosti. Je perfektní, jelikož netrhá vlasy a dá se snadno udržovat. Na druhou stranu může ale pro některé lidi být nepříjemná manipulace s hřebenem bez rukojeti. I s tím si ale značka Tangle Teezer poradila a k jejich klasickému typu přibylo ještě několik dalších a některé z nich (například Tangle Teezer Wet Detangling) klasickou rukojeť mají.

Na Heurece najdete v top produktech velkou spoustu hřebenů značky Tangle Teezer a až na devatenáctém místě se umístil výrobek jiné značky. Jedná se o Sibel Decopad oválný dřevěný kartáč na vlasy s kančími a nylonovými štětinami a bez ohledu na konkrétní značku je zde na místě hřebeny s kančími štětinami zmínit. Ty mívají oproti plastovému Tangle Teezer hřebenu dřevěné „tělo“ a štětiny částečně kančí, částečně umělé. Rozčesávají vlasy velmi jemně a dlouho vydrží. Oproti plastovým „kolegům“ se ale nehodí na mokré vlasy.

Pokud jste zastánci kulatých kartáčů, pak sáhněte po keramických, které mají lepší vlastnosti než konkurence. Déle udrží teplo, což se hodí zejména při foukání. Navíc působí antistaticky, a to jistě také oceníte.