Krása a módaVlasy

Retro účesy: Jaké jsou in i v roce 2024?

Retro účesy: Jaké jsou in i v roce 2024?

Retro se čím dál více vrací do módy. Od oblečení přes líčení až po vlasy. Většina retro účesů se vyznačuje velkými kudrlinkami, ofinami, drdoly a vysokými culíky či culíky do boku. Dalším oblíbeným retro stylem jsou čelenky nebo stuhy, které každého oslní. Nejenže si přiblížíme pár účesů, ale také i samotná léta.

Vysoký obmotaný culík, culík na bok

Máte dlouhé vlasy a jste posedlí vysokými culíky? Postačí si klasicky udělat culík, upevnit gumičkou a následně si vzít pramínek a obmotat ho kolem gumičky. Pokud chcete svůj styl více oživit a přiblížit k retro stylu, tak si culík trochu natupírujte a přendejte na stranu.

Dlouhé vlny

Nechcete mít pevně sepnuté vlasy a riskovat bolest hlavy? Natočte si dlouhé vlasy pomocí natáček nebo širší kulmy. Na temeno hlavy si nastříkejte trochu suchého šampónu a rozmasírujte. Po sundání natáček si vlasy nalakujte a vyražte ven.

Volné prsteny s objemem

Nic není elegantnějšího než volné prsteny (lokny) s jemným objemem. Jste šťastnými vlastníky blond kadeřemi? Pak tímto účesem budete vyvolávat dojem Marilyn Monroe. Ideální účes na události s červeným kobercem.

Nízký a zvlněný boční drdol

Milujete drdoly a chcete je vytvořit do retro stylu? Natočte konečky vlasů a pak je sčešte a sesbírejte na jednu ze stran za ucho. Poté vlasy začněte smotávat do nízkého drdolu a zajistěte pomocí pinetek. K ozdobení tohoto vzhledu můžete použít vlasové doplňky.

Styly jednotlivých let

LétaStyl účesů
60. létaVysoké tupírované drdoly
70. létaRozevláté, neupravené vlasy s jednoduchou čelenkou
80. létaTupírování ofiny, vzadu delší a vepředu kratší účes
90. létaTrvalá, krpatější vlasy

Shrnutí

Móda je jako bumerang. Vhodíte oknem a vrátí se zpět. Není divu, že se tyto styly stále drží na módním žebříčku. Vlny, vysoké culíky nebo zvlněné drdoly obohacené vlasovými doplňky budou v módě ještě mnoho let. Nebojte se vrátit pár desítek let zpět a zkusit některý z výše zmíněný retro účes. Každý se za vámi otočí a padne do kolen.