Krása a módaVlasy

Proč mi elektrizují vlasy: 3 hlavní důvody

Proč mi elektrizují vlasy: 3 hlavní důvody

Je léto, vstanete, jdete ven a zničehonic vám začnou elektrizovat vlasy. Ale proč? Nyní vám vysvětlíme, z jakého důvodu vám elektrizují vlasy a zároveň vám předáme pár rad jak tyto divoké vlasy zkrotit.

Elektrizace vlasů 

Sice vypadáme jako Einstein, ale není potřeba řešit podrobnosti ve fyzice. Jednoduše, statickou elektřinu ve vlasech způsobuje tření vlasového povrchu s umělými vlákny. Níže vám přiblížíme důvody, proč vaše vlasy zdivočely.

Suchý vzduch v zimním období

V zimních měsících, kdy je vzduch suchý, dochází k akumulaci statické elektřiny ve vlasech. Suchý vzduch odebírá vlhkost z vlasů, což způsobuje narušení přirozené rovnováhy vlhkosti a vede k elektrizaci vlasů.

Nesprávné vlasové produkty

Některé vlasové produkty, jako jsou nevhodné šampony, kondicionéry nebo stylingové přípravky, mohou způsobovat nadměrné vysoušení vlasů a přispívat k jejich elektrizaci. Je důležité vybírat vlasové produkty, které jsou vhodné pro vaši konkrétní strukturu vlasů a poskytují dostatečnou hydrataci.

Nevhodný hřeben nebo kartáč

Hřebeny a kartáče mohou být vyrobeny z materiálů, jako je plast, který způsobuje tření a elektrizaci vlasů. Doporučujeme používat hřebeny nebo kartáče s přírodními vlákny, jako je dřevo nebo přírodní štětina, které minimalizují tření a elektřinu.

Jak předcházet elektrizaci

Nejlépe je začít přímo od začátku. Ukončete každodenní mytí vlasů, které je vysušuje a začněte umývat vlasy dvakrát nebo maximálně třikrát týdně. Když se vrhneme na mytí vlasů vyměníme běžný šampón za šampón na suché vlasy. Mycí rutinu ukončíme kvalitním kondicionérem, který dodá hydrataci. Nesmíme zapomenout zmínit, že vlasy se umývají vlažnou vodou.

Zkrocení divokých vlasů

Je potřeba vědět jak tyto zelektrizované a neposlušné vlasy ovládnout tak, aby hrály podle našich pravidel.

  • Lakem na vlasy postříkejte hřeben z přírodních materiálů a opatrně si projeďte vlasy
  • Naneste si na konečky prstů vodu a jemně s ní potřete vlasy