Krása a módaMóda

Jak vytvarovat obočí: 3 nejdůležitější pravidla

Jak vytvarovat obočí: 3 nejdůležitější pravidla

Díváte se do zrcadla a bádáte, jak má vypadat obočí a hlavně, jak ho vytvarovat? Dobře vytvarované obočí zdůrazňuje rám obličeje, proto vám přinášíme různé rady jak na to.

Správný tvar

Pomocí tužky nebo pravítka vytvořte pomyslnou přímku od vnější části nosu až k vnitřnímu rohu oka. Čárku nebo tečku udělejte u obočí. To vše vám pomůže určit začátek obočí. Poté přiložte pravítko opět k vnější straně nosu přes vnější roh oka, směrem nahoru. Tímto určíte místo, kde má končit obočí. Začátek obočí byl měl být ve stejné výšce jako jeho konec. Nejvyšší místo najdete přiložením pravítka opět na stejné místo nosu, přes střed vašeho oka.

Obočí pro různé tvary obličeje

Tvar obličejeObočí
ObdélníkDelší a ploché
TrojúhelníkMěkké a krátké
KruhKlenuté a ostré
OválJakékoliv přirozené obočí
ČtverecMěkký oválný tvar a méně široké
SrdceZaoblené

Metody vytrhávání

Jako první vás napadne pinzeta. Zde je důležité použít pinzetu s tenkými hroty. Vytrhávejte chloupky ve směru jejich růstu a jemně je vytahujte jeden po druhém. Je to jedna z těch náročnějších metod, na druhou stranu velmi precizní. Dále se používá vosk na obočí. Jedná se o rychlou metodu, která vytrhne větší množství chloupků najednou. Zastřihávání obočí je vhodné pro ty, kteří se chtějí vyhnout bolesti.

Samotné finále

Podle linií vyplňte obočí pomocí vosku, tužky, fixy nebo ho pouze vyčešte mýdlem na obočí, které zároveň i zafixuje chloupky a ty se nehnou ani o milimetr. Zvolte odstín, ladící s barvou vašich vlasů a obočí.

Pravidla pro vytvarování obočí

  • Nejhrubší část obočí je na začátku a vše ostatní je užší
  • Začátek může být hrubý stejně jako stříška obočí
  • Konec jde vždy do špičky

Shrnutí

Správné vytvarování obočí je důležité pro zdůraznění rámce obličeje. Pomocí tužky nebo pravítka můžete určit správný začátek, konec a nejvyšší bod obočí. Nezapomeňte, že různé tvary obličeje vyžadují specifické tvary obočí.