Krása a módaVlasy

Příčesky z pravých vlasů: srovnání se syntetickými a správná péče

Příčesky z pravých vlasů: srovnání se syntetickými a správná péče

Jistě víte, že příčesky z pravých lidských vlasů nejsou nijak levná záležitost. V závislosti na mnoha parametrech se jejich ceny pohybují od vyšších stovek až po několik tisíc korun. Proto je nutné tyto vlasy vnímat v jistém smyslu jako investici a řádně o ni také pečovat. Přestože jsou totiž sice v porovnání s umělými výrobky často mnohonásobně dražší, při správném výběru působí velmi přirozeně a mohou vám vydržet i poměrně dlouhou dobu.

Porovnání syntetických a přírodních příčesků

Hlavní rozdíl mezi syntetickými příčesky a příčesky z pravých vlasů je zřejmý. Jedním ze zásadní rozdílů je materiál, a s tím souvisí i poněkud odlišná pořizovací cena. Zatímco syntetické výrobky seženete prakticky za pár korun, za přírodní vlasy si připlatíte. Jedná se totiž o skutečné vlasy, které musely vyrůst na něčí hlavě a ten je musel následně prodat.

S ohledem na diametrálně rozdílnou cenu vás možná napadá, proč tedy jít do pravých vlasů. Odpověď není jednoduchá. Pravé vlasy zvolte především v tom případě, že toužíte po tom, aby příčesek působil jako vaše skutečné vlasy. Tohoto efektu se syntetickým výrobkem zkrátka nedocílíte.

Správná péče je základ

Pokud vám mají příčesky z pravých vlasů vydržet, musíte jim věnovat patřičnou péči. I ustřižené vlasy se dají barvy, žehlit nebo kulmovat, jak je ale jednou zničíte, už není cesty zpět. Vlas se neobnoví. A proto s nimi jednejte opatrně.

Pravidelně je myjte, a to zejména pokud na ně používáte stylingové přípravky. Používejte vhodný šampon a stejně u vašich pravých vlasů nezapomínejte ani na kondicionér a masku. Při tepelné úpravě hlídejte správnou teplotu a nikdy nezapomínejte na tepelnou ochranu. Zkrátka s nimi jednejte se stejnou péčí jako s vašimi vlastními vlasy, protože jen tak vám vydrží dlouho krásné.