Krása a módaVlasy

Krásný účes pro hranatý obličej: tipy pro rok 2024

Krásný účes pro hranatý obličej: tipy pro rok 2024

Jestliže disponujete hranatým obličejem, měla byste se považovat za šťastnou ženu! Výrazné rysy a ostré čelisti vypadají skvěle, ale hlavně mnohem pomaleji stárnou! Vrásky na hranatém obličeji ne tak snadno vyniknou. Ale jaký účes zvolit pro hranatý obličej?

Vlny nad ramena

Vlnité vlasy končící kousek pod vašimi čelistmi jsou skvělá volba pro každý hranatý obličej! Tento obličej zjemní rysy ostré čelisti a zelegantňuje celkový vzhled. Podobný účes můžete vidět například na herečce Rosarii Dawson, kterou znáte z filmů jako Pět žen, Třídní sraz nebo Nezastavitelný!

Přehoz na bok

Tento účes jste mohli vidět na Zendayi, krásce s hranatým obličejem, kterou znáte například z Duny nebo Spider-Man filmů. Vytvoříte jej snadno, uděláte zkrátka pěšinku více na straně, většinu vlasů necháte spadnout přes vlnu na jednu stranu, zbylé vlasy necháte vzadu. Perfektně podtrhne vaše přirozené rysy a vytváří svěží a neotřelý look.

Rozcuchané mikádo

Podlouhlé mikáda vypadají s hranatým obličejem skvěle především kvůli jejich jemnosti a vrstvení. Vyhněte se ostrým a jednolitým mikádům, které nebudou lichotit linii vaší čelisti! Pro inspiraci se můžete podívat na herečku Keiru Knightley, kterou znáte z filmů Anna Karenina nebo Piráti z Karibiku!

Polodlouhé vlasy s ofinou

Tento sestřih, kterého si můžete všimnout na herečce Kerry Washington, je klasika, která se ovšem nikdy neomrzí. Jemný účes s nikdy nekončícím půvabem. Než ovšem půjdete do ofiny, zvažte i proporce svého obličeje.

Další účesy pro hranatý obličej:

  • Objemné kudrny
  • Vrstvený pixie cut
  • Ležérní drdol
  • Dlouhé vlny s ofinou