Krása

Praktické účesy pro krátké vlasy v roce 2024 : Víte jaké jsou pro vás vhodné?

Praktické účesy pro krátké vlasy v roce 2024 : Víte jaké jsou pro vás vhodné?

Krátké vlasy nemusejí být tak praktické, jak vypadají. Se kterými účesy to můžete velmi snadno napravit?

Jak pojmout krátké vlasy prakticky

Ač jsou dlouhé vlasy symbolem ženskosti, řada dam se rozhodne pro jejich zkrácení. Prospět vám to může například ve fázi, kdy jsou vaše kadeře suché, krepaté, bez života a vy na jejich „zkrocení“ každé ráno vynakládáte neúměrné množství času.

Účesy ve zkrácené délce jsou velmi praktické a vyžadují jen minimální údržbu. Ráno jakýkoli styling zvládnete do pěti minut.

Úskalím krátkých vlasů je hlavně to, že je nesepnete jednoduše do culíku, pokud potřebujete, aby vám nepadaly do obličeje. Platí to zejména pro majitelky nejrůznějších lobů a mikád. Jakým způsobem z nich vytvořit praktický styling?

Které účesy se hodí pro krátké vlasy?

  • pinetky podle Khloé Kardashian
  • praktické copánky
  • šátky nebo čelenky

Pinetky podle Khloé Kardashian

Nejlepším přítelem majitelek „neposlušného“ mikáda se zřejmě stanou nejrůznější sponky. Využijte třeba oblíbené pinetky, které znáte jako způsob zafixování účesu. Obvykle se používají tak, aby nebyly nápadné, zkuste si jich ale tentokrát do vlasů v bočních partiích připnout víc a udělat z nich zároveň stylový módní doplněk.

Praktické copánky

Copánky jsou skvělý způsob, jak zajistit, aby i kratší vlasy skutečně pevně držely na svém místě. Ideální je pro vás styling v podobě klasického waterfall copánku, který je „obrácený“. Pro lepší fixaci vlasů ale můžete neposedné vlasy nejprve zaplést do malého copánku a waterfall vytvořit až z něj.

Šátky nebo čelenky

Šátky nebo čelenky představují praktické módní doplňky, které si můžete vzít třeba na cvičení. Zabrání tomu, aby vám nejkratší vlasy neustále „poletovaly“ v tváři. Šátek vytvoří bohémský vzhled, zatímco čelenka je velmi půvabnou vlasovou ozdobou, která se hodí dokonce i na výjimečné příležitosti.