KrásaMóda

Nejmodernější dlouhé kabáty, které v roce 2024 vynosíte

Nejmodernější dlouhé kabáty, které v roce 2024 vynosíte

Každý rok se ve světě módy objevují nové trendy a styly, které odrážejí současnou estetiku a vkus. Dlouhé kabáty jsou však z jedním z klíčových prvků dámských šatníků, který snad nevyjde nikdy z módy. A to ani v roce 2024. Letos tyto kabáty získávají ještě větší popularitu a stávají se nepostradatelným kouskem v šatníku každého módního nadšence. Inspirujte se s námi – v dnešním článku vám představíme několik nejmodernějších dlouhých kabátů, které budou dominovat módou v tomto roce.

Vlněný kabát – záruka vysoké kvality

Vlna je jedním z nejvyzdvihovanějších materiálů, a to oprávněně. Vlněné kabáty jsou sice drahé, zato perfektně drží teplo. Navíc je vlněný kabát také velmi kompaktní a díky vlně si umí dlouho držet svůj tvar.  Výbornou volbou je kabát ušitý z kombinace vlny a kašmíru – takový kousek je velmi jemný a příjemný na dotek, navíc nabídne skvělé tepelné vlastnosti, které v zimě oceníte. 

  • Jaký podíl vlny je ideální? Vybírejte kabát s alespoň 50% podílem vlny.
  • A co podšívka? Odborníci se shodují, že by podšívka měla být vyrobená ze 100 % viskózy. Díky tomu bude moct kabát projevit všechny své benefity svrchního materiálu.
Dlouhý černý kabát je sázkou na jistotu – je to velmi elegantní volba
Dlouhý černý kabát je sázkou na jistotu – je to velmi elegantní volba

Dámský dlouhý kabát a jeho správná délka a barva

Při výběru dlouhého kabátu si musíte rozmyslet, jaké svršky pod ním plánujete nejčastěji nosit a pro jaké příležitosti si jej kupujete. Jestliže nosíte kabát primárně do práce a pod něj chcete oblékat sako nebo blůzku, pak doporučujeme volit kabát dlouhý po zadek. který zakryje případné sako nebo blůzku – tyto svršky by rozhodně neměly pod kabátem vyčuhovat.

Jak vypadat jako z módního časopisu? 

Zaměřte se na dlouhé oversized kabáty s délkou po lýtka či dokonce po kotníky. Tento módní kousek lze snadno zkombinovat s kozačkami na vysokém podpatku, které zabrání vyčuhování kůže mezi botami a koncem kabátu, což je nevhodné. Navíc takto vytvoříte dokonalý elegantní look. Pokud preferujete ležérní styl a pohodlí, zkombinujte kabát a tenisky.

Správná barva dlouhého kabátu souvisí s příležitostí

Neumíte se rozhodnout při výběru barvy kabátu? Pak zvažte, jestli chcete kabát nosit pouze do práce, nebo také na procházky a různé společenské události. Pokud se nebojíte experimentovat v módě, pak vsaďte na pastelové barvy, například kabát v tónu zelené je tuto sezónu velmi trendy. Naopak tlumené barvy, jako je černá, hnědá nebo šedá jsou zárukou jistoty a elegance. Takové barvy doporučujeme volit do práce či na společenské události. 

Zohledněte aktuální módní trendy – inspirace je všude plno

Sledujte módní časopisy, webové stránky a sociální média, abyste získali přehled o aktuálních trendech v oblasti dlouhých kabátů. Hledejte stylové detaily, barvy a střihy, které dominují na přehlídkových molech a ve světě módy.

Nepodceňujte pohodlí

Móda by neměla být na úkor pohodlí. Pořiďte si takový dlouhý kabát, který vám umožní pohyblivost a bude vám příjemný na nošení, zejména pokud plánujete nosit více vrstev pod ním v chladnějším počasí.

Pokud se nebojíte odvázat, pořiďte si do šatníku dlouhý kabát v odstínu červené
Pokud se nebojíte odvázat, pořiďte si do šatníku dlouhý kabát v odstínu červené