Krása

Pejzy u žen: 3 způsoby, jak se jich zbavit, pokud o to stojíte

Pejzy u žen: 3 způsoby, jak se jich zbavit, pokud o to stojíte

Určitě si vybavíte krále rokenrolu Elvise Presleyho a jeho typický účes s výraznými kotletami. Pro něho byly pejzy, tedy kotlety, přímo poznávacím znamením a nejeden muž se tímto idolem žen nechal inspirovat. Pejzy u žen mohou, ale i nemusejí být žádoucí. Existuje způsob, jak je odstranit?

Součást vlasové pokrývky

Pejzy u žen je třeba považovat za součást vlasového porostu hlavy. Ve své podstatě se mohou jevit jako kosmetický nedostatek, který ovšem u některých žen snižuje jejich sebevědomí. Záleží na tom, jak pejzy subjektivně vnímají. Některé se snaží jich zbavit, jiné si je nechávají dorůst.

Co je to hirsutismus

S hormonální poruchou u žen (například syndrom polycystických vaječníků) souvisí tzv. hirsutismus, kdy se ne nezvyklých místech na těle objevují chloupky nebo vousy – na bradě, na tvářích, na trupu či v oblasti horního rtu. Někdy se vousy objeví u sportovkyň, které to přehnaly s užíváním anabolických steroidů, případně se hirsutismus projeví u žen po menopauze. Pejzy u žen ale nevznikají v důsledku výše uvedených důvodů.

Jak se zbavit neatraktivní součásti účesu

Kotlety jsou brány spíše jako mužská ozdoba obličeje. I proto se je snaží ženy účinně odstranit, protože mají pocit, že jim ubírají na ženskosti. Pejzy můžete  

  • Vyholit strojkem či žiletkou.
  • Vytrhnout pomocí klasického pásku s voskem nebo laserovou epilací.
  • Nechat dorůst.

Nejjednodušší variantou a nejméně nepříjemnou je ponechání pejzů u žen v přirozeném stavu. Ony dorostou stejně jako ostatní vlasy do  požadované délky a pak je možné je třeba dávat laškovně za ucho.

Nebo si vyberete účes, u kterého pejzy nejsou tolik viditelné. Jestliže zvolíte laserovou depilaci, tu vám provedou v kosmetickém salóně. Tato procedura vás ovšem přijde na několik stovek až tisíc korun, jelikož se nejedná o levnou záležitost.