Krása a módaVlasy

Podholené mikádo: 3 základní charakteristiky a jak o něj pečovat

Podholené mikádo: 3 základní charakteristiky a jak o něj pečovat

Zajímáte se o největší trend roku 2023? Ačkoliv se to nezdá, tak mikádo opět ve světě trendů hraje velkou roli. Pokud vás nebaví klasický střih, vyzkoušejte podholené mikádo, které vyzdvihne váš osobní styl.

Charakteristické rysy

  • Vlasy na vrchu hlavy jsou typicky ponechány delší a stylizují se do různých tvarů, jako jsou vlnité nebo rovné vlasy. Navíc poskytují možnost různých účesů.  
  • Spodní zadní část hlavy je oholená na krátko, což vytváří kontrast mezi delšími vlasy na vrchu a krátkými, precizně oholeným zadkem.
  • Kombinace delších vlasů na vrchu a oholených na zátylku vytváří výrazný kontrast, který přitahuje pozornost a dodává vzhledu výraznost.

Komu sedí podholené mikádo

Vizuálně prodlužuje obličej a vytváří dojem výšky, což vyvažuje kulatý tvar obličeje. Tento styl dobře funguje u lidí, kteří mají rovné a husté vlasy, jelikož jim umožňuje snadnější dosažení žádané textury a tvaru. Podholené mikádo je často oblíbené mezi mladšími lidmi, protože tvoří dojem odvážného vzhledu. Zkrátka tento účes je vhodný pro ty, kteří mají touhu po rebelském a výrazním looku a nebojí se experimentovat s moderními účesy a módními trendy.

Péče o mikádo

Dodržujte pravidelné termíny návštěv u kadeřníka, abyste udrželi čisté linie podholení a požadovaný tvar účesu. Používejte produkty na vlasy, které jsou vhodné pro váš typ vlasů a pomáhají vytvářet požadovaný styl. Gel, vosk nebo spreje na vlasy fixují tvar a texturu účesu. Zvolte šampon a kondicionér, které jsou vhodné pro váš typ vlasů. Ujistěte se, že důkladně opláchnete produkty, abyste zabránili zanechání zbytků ve vlasech nebo na pokožce hlavy.

Odkud se vzal účes mikádo

Mikádo byl poprvé populární ve 20. letech 20. století, během období zvaného „Jazz Age“ nebo „Roaring Twenties“. Tento střih získal své jméno podle divadelní hry The Mikado od britského autora W. S. Gilberta. V této době byly krátké vlasy pro ženy provokativním a revolučním projevem.