Vlasy

7 tipů na péči o vlasy při častém barvení pro rok 2024

7 tipů na péči o vlasy při častém barvení pro rok 2024

Foto: Unsplash.com

Časté barvení vlasy zatěžuje, proto je třeba jim poskytnout speciální péči. Přinášíme osvědčené rady, jak snadno docílíte zdravějšího vzhledu vašich vlasů.

1. Používat vhodnou vlasovou kosmetiku

Používejte výhradně speciální kosmetiku určenou pro barvené vlasy. Složení těchto přípravku vlasy regeneruje, dodává barvě lesk a zpomaluje její vymývání. Na trhu existuje široký výběr různých produktů, případně se můžete s výběrem poradit u svého kadeřníka. Jednou za týden svým vlasům dopřejte regenerační masku.

Foto: Unasplash.com

2. Vyvarovat se příliš horké vody

Barvené vlasy neumývejte příliš horkou vodou, která přispívá k rychlejšímu vymývání barvy, tvorbě lupů a mazu. Lepší je voda vlažná a na závěr krátce opláchněte studenou vodou. Díky ní se pokožka hlavy prokrví, povrch vlasů se uzavře a vaše kadeře budou výrazně lesklejší.

Foto: Unasplash.com

3. Nepřehánět to s oplachováním

Barvené vlasy jsou pórovitější a více vstřebávají vodu, proto není dobré je příliš intenzivně oplachovat. Barva se pak rychleji vymývá a bledne. Intenzivnější barvu vám může zajistit bezoplachová péče – kondicionéry ve spreji, které nastříkáte do vlhkých vlasů a necháte uschnout.

Foto: Unasplash.com

4. Často zastřihávat konečky

Barva nejvíce poškozuje konečky vlasů. Pro zachování zdravých kadeří konečky ideálně několikrát do roka zastříhávejte.

Foto: Unasplash.com

5. Svěřit se do rukou odborníka

Vašim vlasům velmi prospěje, pokud jejich barvení svěříte do rukou profesionála. Kadeřníci používají šetrnější barvy a někteří nabízí dokonce ryze přírodní barvy. Zároveň mají zkušenosti s tím, jaký odstín a druh barvy se hodí na konkrétní typ vlasů. Rádi vám také poradí vhodnou vlasovou kosmetiku. V případě domácího barvení je vhodné barvit pouze odrosty a jen jednou za čas celé délky. Použít také můžete speciální sprej na barevné odrosty, který vlasy tolik nepoškozuje. 

Foto: Unasplash.com

6. Zabránit vysoušení vlasů a vlasy hydratovat

Omezte používání fénu, žehličky a kulmy na minimu. Horké stylingové nástroje vlasy vysušují, zbavují je bílkovin a vlasy tím hrubnou. Vždy před jejich použitím do vlasů aplikujte ochranný sprej proti vysokým teplotám. Vlasy, zejména v konečcích, pravidelně hydratujte sérem nebo ošetřujte speciálními vlasovými oleji.

Foto: Unasplash.com

7. Nevystavovat vlasy UV záření

Barvené vlasy může zásadně poškodit UV záření. Chraňte proto své kadeře před dlouhodobým pobytem na přímém letním sluníčku. Pomoci vám může klobouk nebo speciální přípravky s UV filtrem.

Foto: Unasplash.com