KrásaKrása a móda

Péče o pleť v podzimních měsících: Jak chránit a hydratovat pleť v chladnějším období.

Péče o pleť v podzimních měsících: Jak chránit a hydratovat pleť v chladnějším období.

Letní období naši pokožku většinou dehydratuje. Může vypadat poškozeně a mdle. Ztrácí svůj přirozený lesk. Podzimní čas je ideální dobou, kdy je dobré vyzkoušet nové kosmetické ingredience. Dobrou volbou jsou receptury bohatší a více hydratační a produkty, které mají pečující schopnosti. Vzhledem k tomu, že se počasí mění, pokožka má vyšší potřeby hydratace.

Účinné vyčištění

Čištění pokožky je velice důležité. Odstraníte tak z jejího povrchu nejen make-up, ale i usazené nečistoty, které se do pokožky dostaly ze vzduchu. Také ji zbavíte nadbytečného kožního mazu. Vyberte si takové čistící prostředky, které jsou určené pro váš typ pleti. Jakmile máte pleť vyčištěnou, použijte tonizační mléko. Pomůže pak snáze přijímat hydratační produkty. Pro mastnou pleť volte tónovací vodu pro zmenšení pórů, pro suchou nebo normální pak by mělo tonizační mléko obsahovat hydratační složky.

Nezapomínejte na peeling

Podzimní a zimní čas jsou ideální dobou pro různé peelingy. V této době pokožku nevystavujete tolik slunečním paprskům. Pokožka je po použití peelingu totiž citlivější na slunce, proto není peeling vhodný v létě.

Ideální je, provádíte-li jej na noc. Pleť tak lépe vstřebá kosmetické produkty a účinné látky a navíc není vystavována slunečním paprskům. Peeling zbaví pokožku odumřelých kožních buněk a krémy se tak do ní mohou snáze vstřebávat.

Dostatečná hydratace

Na podzim bychom měli pokožce dopřát dostatečně hloubkovou hydrataci. Pokožka má vyšší potřebu a proto využijte bohatší a výživnější krémové textury. Vyzkoušejte také některé z hydratačních sér, které potřebnou hydrataci dodá. Šikovné jsou i hydratační pleťové masky, které nanášejte 1x za týden. Pleti dodají jemnější a zářivější vzhled. Používejte kosmetické masky s obsahem kyseliny hyaluronové nebo linolové, s vitamíny A, C a E. Tyto ingredience nejen dokonale hydratují, ale pomáhají vyhlazovat první jemné vrásky a matné pokožce dodají zářivý vzhled.

Používejte make-up

Během léta make-up nebyl potřeba. Na podzim se pomalu vytrácí opálení a tak jej klidně použijte. Kromě toho zakryje drobné neduhy. Jestliže je vaše pokožka sušší, volte make-up hutnější konzistence s výživnými složkami. Pořídit si můžete také kousky, které jsou obohacené o vitamíny nebo antioxidanty. Ty vám s péčí o pleť pomohou.