DalšíKrásaRecenze

Vyrobte si podzimní věnec: 5 nejlepších DIY nápadů

Vyrobte si podzimní věnec: 5 nejlepších DIY nápadů

Podzim je v plném proudu a vy ještě nemáte věnec na dveřích nebo v obývacím pokoji jako dekoraci? Zkuste si jej doma sami vyrobit, není to nic těžkého, navíc vás po dokončení zahřeje příjemný pocit, že jste si věnec vytvořili svépomocí. Z čeho se takový podzimní věnec vyrábí? A není to drahé? Inspiraci najdete v dnešním článku a financí se obávat nemusíte. Přinášíme vám totiž tipy na podzimní věnec zdarma. Čtěte dále.

#1 Podzimní věnec z listů zvládnete vyrobit zcela zdarma

Pro tento jednoduchý a přírodní věnec budete potřebovat nasbírané spadané listí. Nejlepší je samozřejmě javor, který se zbarvuje do nejrůznějších podzimních odstínů. Stačí si je nasbírat v parku nebo z vaší zahrady. Základ věnce si vyrobte z kartonu, ze kterého vystřihnete kruh. Objemný tvar věnci dodáte pomocí zmuchlaných novin, které po obvodu ke kartonu přilepíte lepicí páskou.

  • Potom si vezměte listy a provázkem je připevněte na věnec. Vrstvěte listy co nejblíže k sobě, aby byl věnec bohatý a pod listy neprosvítal karton nebo noviny.
  • Pokud máte tavnou pistoli, můžete přidat pár šípků, šišek nebo sušených květin pro doplnění podzimního vzhledu.
Z listí vyrobíte barevný a jednoduchý věnec
Z listí vyrobíte barevný a jednoduchý věnec

#2 Krásnou dekorací je i podzimní věnec z větviček

Věnec z větviček není tak zcela věnec jako spíše dekorace na stůl nebo na zem, samozřejmě můžete větvičky také zavěsit. Použijte větve z borovice, olše nebo jiných stromů a vytvořte z nich základ věnce. Poté přidejte podzimní ozdoby, jako jsou šípky, maličká jabka nebo sušené květiny. Vše připevněte drátem, provázkem nebo lepidlem a věnec je na světě.

#3 Korálkový věnec v podzimních barvách

Pomocí korálků můžete vytvořit podzimní věnec s elegantním nádechem. Pro tyto účely můžete použít základ na věnec z kartonu a novin nebo zakoupit plastový či dřevěný korpus. Vyberte si korálky v podzimních barvách, jako jsou tmavě červené, hnědé a oranžové. Provlekněte je na drátek nebo provázek a obmotejte kolem věnce. Střídáním barev můžete vytvořit i zajímavé vzory.

Podzimní věnec můžete pověsit na dveře
Podzimní věnec můžete pověsit na dveře

#4 Podzimní věnec z juty a plodů

Juta je výborný materiál pro podzimní dekorace, má totiž sychravý nádech. Stačí namotat jutovou látku kolem základu věnce a přidat podzimní ozdoby, jako jsou listy, šišky, šípky nebo dřevěné hobliny. Podzimní plody umístěte do spodní části věnce a vrchní část nechejte jen obmotanou jutou. Věnec díky tomu získá moderní nádech.

#5 Šípkový věnec, který vypadá jako trnová koruna

Další z kreativních nápadů, který zvládnete bez kupovaného korpusu, je podzimní věnec ze šípků. Má zářivou barvu, a tak na dveřích nebo kdekoliv jinde skvěle vynikne. Na sběr šípků si ale vezměte rukavice a zahradní nůžky, protože budete potřebovat i celé větvičky se šípky. Nasbírejte zhruba 5 až 6 kusů delších větví, vezměte si drátek a větvičky svažte do tvaru věnečku. Větší trny poté odstřihněte, stejně tak větvičky na spodní straně, aby věnec neodstával od dveří.  

Na výrobu využijete spoustu podzimních plodů
Na výrobu využijete spoustu podzimních plodů