KrásaVlasy

Nejmodernější úprava vlasů: Jaký účes pro rok 2023

Nejmodernější úprava vlasů: Jaký účes pro rok 2023

Vlasy jsou pro mnohé ženy jednou z nejdůležitějších součástí vzhledu. Nový účes dokáže zcela změnit celkový dojem a výraz tváře. Proto není divu, že v oblasti úprav vlasů neustále přichází nové nápady. Ať bude vaše úprava jakákoliv, současným trendem jsou především svěží a zdravé vlasy. Jaký účes je letos ten nejmodernější? 

Krátký bob, který omlazuje

Podle všeho se  letos budou vlasy nejvíce upravovat do různých bobů. Není také divu, jedná se totiž o velmi slušivé účesy s omlazujícím efektem. Do centra pozornosti by se nejvíce měly dostat krátké boby,  které se hodí především pro majitelky hustých kadeří.

Jemná ofina zvýrazní přednosti

Každoročně se objevuje nějaký trend zahrnující ofinu a rok 2023 není jiný. Letošní jaro je v kurzu jemná ofina. Vlasový specialista tento účes charakterizoval pro magazín Byrdie takto: „Super jednoduchý s velmi malou až žádnou údržbou, vlasy jsou měkké, sexy a zvýrazňují ty nejlepší ženské rysy, jako jsou oči a lícní kosti.“

Tupý bob umí být rozpustilý 

Kromě krátkého bobu je letos velmi oblíbený také tupý bob, který dodává obličeji výraz a strukturu. Styl vyžaduje rovný střih v závislosti na délce vlasů, aniž by došlo k jejich prostříhání. Specialisté doporučují využít přirozené struktury vlasů a zvolit neupravené, texturované vlny. Ty si vytvoříte pomocí kulmy, kterou si natočíte vlasy v sekcích o délce asi 2 centimetrů. Takto natočené vlasy pročešete prsty, čímž získáte stylově “rozpustilý” vzhled. Účes zafixujete objemovým sprejem.

Výčesy oceníte hlavně v létě

Dalším letošním trendem, který nesmíme opomenout, jsou vyčesané kadeře – od výčesů s patkou až k dokonale ulíznutému drdolu. Tyto chic účesy mají mnohostranné využití a hodí se jak pro běžné nošení, tak do společnosti. V létě jsou ideálním řešením pro majitelky dlouhých kadeří, protože s obnažený krkem vám nebude tolik horko a v bazénu se nemusíte bát, že si namočíte vlasy.

Motýlí střih pro náročnější

Posledním naším tipem je tzv. “motýlí střih”, který je vhodný pro dlouhé vlasy všech textur. Účes je náročnější na údržbu a charakterizujte jej kombinace delších a kratších nadýchaných vrstev, které rámují obličej. Tento střih si velmi oblíbily mnohé celebrity včetně zpěvačky Jennifer Lopez. K stylingu vrstev použijte objemový sprej, který nanesete na vlhké prameny. Vlasy poté vyfoukejte kulatým kartáčem, čímž je zvednete a dodáte jim objem.