Móda

Nejmodernější šperky roku 2023

Nejmodernější šperky roku 2023

Rok 2023 přináší mezi šperky řadu nových trendů. Na módních ranvejích byly vidět především výrazné kousky z perel, drahých kovů, tmavých kamenů a mnohé jiné. Společnými rysy těchto klenotů byla originalita a osobitost. Slovy Elizabeth Taylorové: “Šperky mají moc být jedinou maličkostí, díky které se budete cítit jedinečně.“ Pojďme se podívat na top šperky pro nadcházející sezónu.

1. Nápadné perly

Perly vždy patřily mezi klasické klenoty, ale v roce 2023 se trend přiklání k větším a výraznějším typům perel, jak upozorňuje Vogue. Navlečené mohou být v náhrdelnících ze stejně velkých kousků nebo dominovat jednotlivě na prstenech a náušnicích. Perly se nádherně doplňují s bílým a také žlutým kovem. Pokud chcete zaujmout, zkuste perly v neobvyklých barvách jako například růžové nebo černé.

2. Výrazné náušnice

Letos se vrací do módy výrazné náušnice všeho druhu – ať už obří kruhy nebo dlouhé splývavé kousky. Magazín Herpes Bazar uvádí, že v kurzu je kromě náušnic z drahých kovů také smalt v různých barvách. Tento originální trendy materiál krásně kontrastuje například s lesklými drahokamy. Pro milovnice extravagance jsou skvělým tipem extrémně dlouhé náušnice, které sahají až na ramena.

3. Osobité prsteny

Prsteny někdy bývají vnímány jako jeden z nejméně odvážných šperků, což se ale v roce 2023 změní. Letošek bude ve znamení velkých, neobvyklých a osobitých prstenů ze zlata a stříbra, které budou vyjadřovat vaši osobnost. Moderní budou například prsteny s velkými nápisy a obřími drahokamy netradičních barev a tvarů.

4. Ledově chladné stříbro

Poslední roky zaznamenávají stále větší oblibu stříbra. I když na módních přehlídkách pro jaro/léto 2023 stále dominovalo zlato, stříbro se překvapivě objevovalo více než v minulosti. Módní jsou především jednoduché hladké masivní stříbrné šperky, jako robustní řetězy, široké náramky a hladké výrazné náušnice.

5. Korále z tmavých kamenů

Korále, které vždy vypadají velmi elegantně a jednoduše, se letos dočkají zajímavé změny. Horkým trendem jsou podle Vogue šperky s převažujícím množstvím tmavých kamenů. Mezi takové polodrahokamy patří například černý onyx, turmalín, obsidián, vínový granát nebo tmavě modrý safír. Tmavé odstíny dodají každému šperku patřičnou hloubku a výraznost. Výhodou je také, že se dají velmi dobře sladit s většinou outfitů.