KrásaPleť

Nejmodernější kosmetické produkty pro dokonalý vzhled roku 2023

Nejmodernější kosmetické produkty pro dokonalý vzhled roku 2023

Svěží a vyživená pleť je cílem každé ženy, která se o svou pokožku pečlivě stará. Pečující rutina by měla obsahovat několik kroků od vyčištění až po hydrataci a pro každý z nich najdeme na trhu množství produktů. Výrobci jdu ale s dobou a vývoj kosmetiky se posouvá rychle dopředu. V následujících řádcích si představíme moderní kosmetické produkty, které určitě stojí za vyzkoušení. 

Masážní váleček, aneb roller do každé domácnosti

Samotná masáž obličeje, stejně jako celého těla, je velmi příjemný rituál. V tomto případě má ale spoustu dalších benefitů. Váleček může mít dvě strany, jednu pro větší plochy jako je čelo nebo krk a druhou pro citlivější oční okolí.

Kvalitní výrobek z přírodních materiálů má sám o sobě příznivý vliv na pokožku, ale skvěle ho využijete při aplikaci sér nebo hydratačních krémů. Pleť bude po pravidelném používání jasnější a hladší, nicméně roller má vliv také na snížení stresu a napětí. 

Ultrazvuková špachtle

Pro občasné použití je doporučována i ultrazvuková špachtle. Ultrazvukovými vibracemi se pokožka hloubkově vyčistí šetrnou formou zároveň s podporou prokrvování. Oproti mechanickému čištění tak dochází k efektivnějšímu odstranění odumřelých buněk.

První výsledky se dostaví brzy po prvním použití – zmizí černé tečky a dojde k celkovému vyhlazení. Pleť je potřeba navlhčit gelem či vodou, aby se přístroj dobře posouvat a zajistily se co možná nejlepší výsledky. Lze ji navíc použít pro lepší vstřebávání produktů do pokožky. 

Kyselina hyaluronová v boji proti stárnutí pleti

Mezi moderními produkty má své jisté místo i kyselina hyaluronová. Přirozeně se vyskytuje v kožních buňkách s dalšími látkami, ale s přibývajícím věkem její množství bohužel klesá. Na pleti se to projeví sníženou pružností a vráskami.

Dobrou zprávou nicméně zůstává, že si ji můžeme dodat v mnoha podobách. V poslední době roste obliba sér, kde se vyskytuje ve vysoké koncentraci. Chybu ovšem neuděláte ani s denním či nočním krémem, který bude navíc pokožku dlouhodobě hydratovat. V neposlední řadě lze kyselinu hyaluronovou užívat v tabletkách, často v kombinaci s vitamíny.