Další

Nejmodernější tipy na cestování v roce 2023

Nejmodernější tipy na cestování v roce 2023

Cestování nikdy nebylo snazší než nyní. Letenky si můžeme koupit z pohodlí domova, všechny mapy máme v chytrém telefonu a život na cestách nám usnadňují i nejrůznější mobilní aplikace nebo cestovatelské vychytávky.

1. Letenky a jejich nákup

Pokud se chystáte na dovolenou letadlem a kupujete letenky dopředu, neomezujte se na jediný vyhledávač letenek a na jediný termín. Jen tak totiž ušetříte nějakou tu korunu. Využijte vyhledávače jako Kayak.com, Google Flights, Momondo, Skyscanner, Azair.cz, Skypicker a další. Dívejte se vždy na odlety v různé dny.

Dejte si také pozor na to, abyste letenky vždy hledali přes anonymní okno. Internet je zákeřný, „sleduje vás“ a ví, do jaké destinace plánujete letět. Pokud se k hledání letenek do vaší vysněné destinace vrátíte za pár dnů či za měsíc, možná budete překvapeni, že jsou letenky mnohem dražší než posledně. Buď opravdu došlo k jejich zdražení, nebo jste jen nehledali přes anonymní okno a letenky jsou dražší jen pro vás.

2. Ubytování

Nerezervujte ubytování zbytečně moc dopředu. Pokud chcete trochu ušetřit, využijte například CouchSurfingu. Přespat můžete u někoho na gauči nebo ve volném pokoji, a to zcela zdarma. Na oplátku můžete hostiteli uvařit vepřo knedlo zelo a nebo povědět něco o naší zemi. Existují i další možnosti. Mrkněte na Bewelcome.org, Warmshowers.org, Trustroom.com.

3. Platební karta Twisto a Revolut

Pokud se bojíte, že vám někdo v zahraničí ukradne kartu nebo ji zneužije, vyzkoušejte platební karty Twisto a Revolut. Jedná se o platební aplikace a vy budete jednoduše platit mobilem. Na Revolut účet si peníze musíte poslat předem, Twisto vám dá měsíční limit a zaplatíte až poté.

4. Další super vychytávky na cesty

Cestovat nalehko je moderní. Proto doporučujeme například pořízení rychleschnoucího ručníku, co nezabere skoro žádné místo nebo koupi skládacího batohu. Na cesty si určitě vezměte i špunty do uší, powerbanku a další nezbytnosti. Pokud rádi cestujete letadlem, bude se vám hodit nafukovací polštářek. V přírodě zase využijete spíše láhev umožňující filtraci vody. Patříte-li mezi milovníky kávy, určitě vás potěší, že dnes už existují moderní cestovní přístroje na přípravu espressa.