KrásaPleť

Nejlepší tipy pro zdravou a lesklou pleť nad 60 let

Nejlepší tipy pro zdravou a lesklou pleť nad 60 let

Správná péče o pleť je důležitá v každém věku. Čím jsme však starší, tím je potřeba péče více a pravidelně. Vhodná a pravidelná péče pomůže zmírnit viditelné projevy stárnutí a také pleť ochrání proti vnějším škodlivým vlivům.

Vzhledem k tomu, že se snižuje tvorba kolagenu, pleť je sušší, prohlubují se vrásky a dochází k dehydrataci. Pokožka se zvyšujícím se věkem začíná být tenčí, chybí jí objem a pevnost a častěji se vytvářejí hyperpigmentace.

Stárnutí pokožky probíhá jako důsledek vnitřních a vnějších faktorů. Vnitřní faktory neovlivníte. Patří mezi ně genetické dispozice, hormonální změny a samozřejmě přirozený stárnoucí proces. Druhým faktorem je ztráta produkce důležitých látek, které mají na vzhled pleti velkou roli. Jsou to elastin kolagen a kyselina hyaluronová.

Jak se tedy starat o pleť nad 60 let, aby byla zdravá, svěží a lesklá?

Dostatečná hydratace

A tím není myšleno dodávání tekutin do těla. Je potřeba vybírat vhodné krémy, které budou hutnější a pokožce poskytnou hydratační účinky. Vhodnou volbou jsou i výživné olejíčky. Ty mohou podpořit produkci tolik chybějícího kolagenu. Pořídit si můžete také pleťová séra s obsahem kyseliny hyaluronové. Ta podpoří regeneraci kůže a dodá potřebnou hydrataci. Omlazující efekt mají produkty s obsahem vitamínu A, retinolu nebo retinu. Dalším šikovným vitamínem je C, který bojuje proti nadbytečným pigmentovým skvrnám. Zklidňující a antioxidační efekt má pak zinek.

Pomocníkem jsou i krémy s obsahem peptidů. Ty stimulují tvorbu a syntézu kolagenu, podporují elasticitu a pevnost kůže a dodají potřebnou hydrataci.

Ochrana proti slunečním paprskům

Stárnoucí pokožka je citlivější a náchylnějším k negativním vlivům z okolí. Mezi ty patří sluneční paprsky a především pak UV záření. Je potřeba používat krémy s ochranným faktorem, ideálně 50+.

Pečlivé odličování

Pleť velice poškozuje nekvalitní večerní péče. Do té patří i odličování obličeje. Pokožka zajisté ocení tak zvané dvoufázové odlíčení – v první fázi odstraníte líčidla a pak následuje hloubkové čištění. Tím ji připravíte na to, aby maximálně vstřebala a využila přípravky, které na ni budete aplikovat na noc. Do těch patří kvalitní noční krémy a séra výživného charakteru nebo elixíry na olejové bázi.