Krása a módaMóda

Nejmodernější oblečení pro ženy 50+: Podzim 2023

Nejmodernější oblečení pro ženy 50+: Podzim 2023

Připravte se na podzim a doplňte svůj šatník o pár nezbytností. Vybrali jsme pro vás kousky, díky kterým budete šik, i když už vám dávno není dvacet. Zároveň se nemusíte bát, že by vám v námi vybraném oblečení byla zima.

Úpletové šaty

Úpletové šaty vás nejen zahřejí, ale budete v nich rovněž vypadat krásně. Zatímco v minulých sezónách se nosily šaty oversized, letos letí šaty obepnuté, které zdůrazní vaši ženskou siluetu. V případě potřeby můžete použít i pásek.

Máte-li menší ňadra, zvolte úpletové šaty s výraznějším límcem. Pro ženy s většími prsy jsou vhodné šaty se stojáčkem, šaty zavinovací nebo takové, které mají výstřih do písmene V.

Květinové motivy

S koncem léta rozhodně nekončí florální motivy. Ba naopak, jsou trendy i na podzim. Dodávají outfitům eleganci i ženskost. Je však třeba dodržovat základní pravidlo: květiny na podzimním oblečení by vždy měly mít tmavý podklad.

Řasení a sklady

Sáhněte po řasených halenkách a plisovaných sukních. Toto oblečení nejen ledacos schová, ale je i moderní. Sklady a řasení přidávají oblečení texturu, aniž byste musely kombinovat různé látky nebo oblečení vrstvit. V ideálním případě by outfit měl být jednobarevný, aby řasení dostatečně vyniklo.

Volba barev

Černá barva je zpátky a rozhodně s ní nešlápnete vedle, pokud ji do svého šatníku zařadíte. Pořídit si můžete černou pouzdrovou sukni do pasu, společenské kalhoty nebo plášť. Nosit se budou především klasické střihy. Na přehlídkových molech pomalu stoupá i počet modelů v zářivé rudé barvě. Pokud chcete tedy být módní průkopnicí, zahalte se do červené.