Krása a módaMóda

Nejlepší podzimní boty pro starší dámy: Elegantní, hřejivé a trendy v roce 2023

Nejlepší podzimní boty pro starší dámy: Elegantní, hřejivé a trendy v roce 2023

Starší dámy jsou obvykle věrné své oblíbené značce nebo svému oblíbenému typu bot. Ne vždy však volí boty vhodné pro svůj věk. Jaké by tedy ideální boty pro starší dámy měly být? Především pohodlné, bezpečné, teplé a slušivé. Dáme vám pár konkrétních tipů, jakou obuv si pořídit.

Kožené kotníkové boty

Kožené kotníkové boty jsou nejen slušivé, ale i trendy. Hodí se jak ke kalhotám, tak k sukním. Zvolíte-li zateplenou verzi, nebude vám v nich ani zima. Letos jsou módě kotníkové boty v neutrálních barvách. Sáhněte tedy po hnědých nebo po černých. Starším dámám doporučujeme volit spíše boty bez podpatku. Vhodné jsou pro ně i tzv. chelsea boots.

Tip pro vás: Nikdy nezastrkávejte široké kalhoty do kotníkových bot. Jsou-li kalhoty příliš dlouhé, raději je několikrát ohrňte.

Mokasíny

Mnoho starších dam má v oblibě mokasíny a není se čemu divit. Obuv se krásně nazouvá, je pohodlná a má univerzální využití. Na trhu jsou k dostání nejen mokasíny kožené, ale například i semišové nebo lakované. Nouze není ani o barvy.

Chůze v mokasínách je pohodlná (lze zvolit model s plochou podrážkou, na platformě nebo s malým podpatkem či klínkem). V neposlední řadě je nutné říci, že mokasíny se pro starší ženy hodí rozhodně víc než balerínky.

Tip pro vás: Kombinujte mokasíny s pončem nebo dlouhým oversized svetrem.

Klasické farmářky

Farmářky byly trendy v 90. letech a vypadá to, že teď se do módy vracejí. Jsou pohodlné, teplé, vhodné do podzimních plískanic a působí mladistvým dojmem. Pořídit si je můžete buď v klasických neutrálních barvách, nebo se můžete trochu odvázat. Nosí se totiž i farmářky barevné či metalické.

Tip pro vás: Farmářky skvěle vypadají s kostkovanou košilí a černými kalhotami, ale také třeba s džínovou sukní.