Recenze

Nejlepší ovocný čaj ze supermarketu: jak v roce 2024 vybrat?

Nejlepší ovocný čaj ze supermarketu: jak v roce 2024 vybrat?

Přestože ovocný čaj čajem nazýváme, ve skutečnosti je o něj vlastně nejedná. Alespoň ve většině případů. Čaj by totiž měl obsahovat listy rostliny zvané čajovník, a ty bychom v mnoha ovocných čajích hledali marně. I tak ale ponechme toto vžité označení. Stejně jako u jiných druhů si i u ovocného čaje můžeme vybrat mezi sypaným a porcovaným v sáčcích.

Co to vlastně je ovocný čaj?

Aby mohl být podle naší legislativy pojem ovocný čaj použit, musí směs obsahovat přinejmenším 50 % ovocných složek. Nejčastější přitom bývá jablko a šípky, které výrobci volí kvůli jeho finanční dostupnosti. Téměř stejně často přidávají i květ ibišku. Ten zabarví nápoj dočervena a doplní jej o typickou nakyslou chuť.

Nejlepší ovocný čaj ze supermarketu

Mezi ovocnými čaji si své místo na vrcholu střeží značka Basilur. Od konkurence ji odlišuje hned několik věcí. Podle zákona sice v některých případech nejde o čaje ovocné, ale aromatizované. Na vině je právě nižší než 50% poměr ovocné složky. Zbytek však tvoří zpravidla černý čaj. I přesto se na čaje od značky Basilur můžete bez obav spolehnout. Jde totiž dost možná o ten nejlepší ovocný čaj ze supermarketu vůbec.

Skvělé čaje ovoněné ovocem také vyrábí firma Sonnentor. I v tomto případě jde ale často o čaje aromatizované, nikoli ovocné. Takový Jablečný štrúdl BIO, Jablíčko z pece nebo Ovocná poznávací sada vám udělá radost i tak.

Klasické ovocné čaje od známých „čajových“ značek zpravidla nejsou nijak výjimečné. Chuť dohání právě ibišek a kvůli tlaku na nižší cenu v nich žádné zázraky nečekejte. Skvělé ovocné čaje najdete spíš jinde. Například v drogerii dm si z jejich řady dmBio vyberte bio ovocný čaj nebo sáhněte po značce Leros a jejich dětském čaji jahůdka 6+ měsíce.