Krása a módaVlasy

Nejlepší henna na šedivé vlasy: tipy na nejlepší produkty roku 2024

Nejlepší henna na šedivé vlasy: tipy na nejlepší produkty roku 2024

Ztráta pigmentu ve vlasech patří ke stárnutí člověka stejně jako pokles množství kolagenu v pleti. Nedostatek kolagenu se projevuje jako vrásky, zatímco mizející pigment je možné pozorovat jako šedivění. Z toho důvodu byly šedé případně bílé vlasy dlouhodobě pokládány za známku stárnutí, a to i přesto, že někteří lidé zešediví poměrně brzy, zatímco jiní až ve velmi pokročilém věku.

Šedivění samo o sobě nevypovídá nic o stáří nebo o zdraví a vitalitě organismu. Navíc v současnosti se staly bílé i šedé vlasy novým trendem. I přes to však se většina žen a nemalé množství mužů snaží první šediny zakrývat barvami. Ne každá barva je však šetrná, a ne každá šetrná barva zase dokáže zakrýt šediny. Jaké produkty to tedy zvládnou?

Nejlepší henna na šedivé vlasy

Jestliže hledáte přírodní produkt, který je dostatečně výkonný ale zároveň nijak nepoškozuje vaše vlasy a zdraví celkově, vyzkoušejte hennu. Ta patří mezi látky, které se k barvení vlasů používaly už v dávné historii. Je tak léty ozkoušená a má čistě přírodní původ. Na rozdíl od chemických barev je však zpravidla nutné barvení hennou dvakrát či třikrát opakovat, jelikož šedivé vlasy mají oproti „normálním“ vlasům odlišnou strukturu, a proto trvá déle, než na nich henna chytí.

Nejlepší henna na šedivé vlasy je podle výrobce ta od CosmetikaBio, která je dostupná v jedenácti odstínech, a která deklaruje, že kryje již po prvním barvení. Bez ohledu na výrobce je však nutné barvení hennou pravidelně opakovat, jelikož efekt déle, než zhruba tři týdny prostě nevydrží. Vyzkoušet můžete i produkty od značek Indian Natural Hair Care, khadi Naturkosmetik či Voono. U nich však počítejte s nutností opakované aplikace.