Vlasy

Nejhorší účesy seniorek: těmto 4 se v roce 2024 vyhněte!

Nejhorší účesy seniorek: těmto 4 se v roce 2024 vyhněte!

Každá žena má na svůj vzhled jiné preference, ale asi v jednom se všechny shodnou, a to je, že chtějí vypadat mladistvě. Asi žádná dáma si nepřeje vypadat starší než je. Existují některé střihy, které mohou zdůrazňovat známky stárnutí v obličeji nebo upozorňovat na řídnutí vlasů, které je s přibývajícím věkem běžné. Podívejte se na nejhorší účesy seniorek a zkuste se jim vyhnout.

1. Extrémně krátké střihy

Čím kratší je střih vlasů, tím více obličeje je vidět. Dámy v důchodovém věku jistě potvrdí, že na své pleti najdou řadu vrásek, kterých by se rády zbavily. Proto se raději vyhněte extrémně krátkým střihům, které upozorňují na nedostatky v obličeji, jako je stárnoucí a povadlá pleť nebo pigmentové skvrny.

Starší žena s velmi krátkým střihem.

2. Příliš ostré a pravidelné střihy

Zde platí podobné zákonitosti jako u krátkých střihů. Ostré střihy upozorňují na linie v obličeji, které už nejsou tak pevné, jak bývaly. Ještě více zdůrazňují také vrásky kolem očí nebo povolující kůži v oblasti brady. Chcete-li tedy vypadat mladistvěji, tvrdým účesům se vyhněte a zvolte raději něco vzdušnějšího a delšího.

3. Tvrdá ofina

Příliš tvrdé ofiny mohou zakrývat obličej a působit zastaralým a upjatým dojmem. Navíc ofina upozorňuje na oblast kolem očí, která je v seniorském věku většinou plná menších i hlubších vrásek, které byste přeci jen raději zakryla. Není to tak? Pokud přesto toužíte po ofině, zvolte raději takovou, která je sestříhaná na bok, působí vzdušně a uvolněně.

4. Příliš tmavá barva vlasů

Tmavé odstíny přitahují více pozornosti k obličeji než ty jemnější. Zvolte raději světle hnědé, šedé, blond nebo stříbrné vlasy, jejichž barva volně přechází do barvy vaší pleti a vytváří celkově jemnější a přirozenější dojem.

Starší žena s delšími světlými vlasy hrající karty.

Zjistila jste, jaké jsou nejhorší účesy seniorek a čím se do této kategorie zařadily. Co je ale dobré pro jednu ženu, nemusí vyhovovat té druhé. Proto při volbě účesu mějte na paměti uvedených 6 bodů, ale ve výsledku se vždy rozhodujte podle vlastního vkusu a vnitřního pocitu, který vám nejlépe ukáže, co vám sluší. Díky tomu se vždy budete cítit skvěle a mladistvě.