Krása

Nejhorší kosmetika z drogerie: nekupujete si ji v roce 2024 i vy?

Nejhorší kosmetika z drogerie: nekupujete si ji v roce 2024 i vy?

Nejhorší kosmetika z drogerie je taková, která je vyráběna bez ohledu na přírodu, zvířata nebo obsahuje složky, které mohou poškodit vaše zdraví. Pojďme se blíž podívat na to, čemu věnovat pozornost, když půjdete pro kosmetické zboží do drogerie. 

1. Obsahuje škodlivé chemikálie

Některé levnější produkty mohou obsahovat látky, které bývají spojovány se zdravotními riziky, jako jsou síran olovnatý, ftaláty nebo parabeny. Jedná se o agresivní chemikálie, které mohou vážně podráždit vaši pokožku a způsobit i nenávratné zdravotní potíže.

Škodlivé látky v kosmetice mohou způsobit:

  • podráždění kůže a alergické reakce
  • zhoršení kvality pokožky
  • hormonální nerovnováhu
  • dlouhodobé zdravotní problémy způsobené přítomností toxických látek, jako jsou například těžké kovy
  • narušení životního prostředí po jejich vypuštění do odpadních vod
Dívka v koupelně hledící do zrcadla na svou bradu.

2. Byla testována na zvířatech

Testování na zvířatech je považováno za nesprávné, protože jsou při něm zvířata vystavována bolesti, stresu a utrpení. V dnešní době už to není tak časté, ale stále se ještě najdou značky, které své produkty na zvířatech testují. Většina společnosti však tento akt vnímá jako etický problém, proto se můžete stále častěji na obalech výrobků setkat s popisky, jako je například „cruelty-free“ nebo „bez testování na zvířatech“ a podobně.

3. Je vyrobena z nekvalitních složek

Cena kosmetiky je výrazně ovlivněna tím, z čeho je vyrobena. Některé levné produkty mohou obsahovat nižší koncentrace účinných látek, nebo účinné složky zaměňovat za levnější méně účinné a kvalitní ingredience. Nekvalitní kosmetika je možná sice levnější, ale svou daň si to může vybrat v podobě podrážděné pokožky, nízké účinnosti a dalších zdravotních rizik.

Detail na ruku v laboratoři držící zkumavku s tekutinou.

Teď už víte, jaká je nejhorší kosmetika z drogerie a na co si dát pozor, abyste nekoupila výrobek, který je sice levný, ale může poškodit vaše zdraví nebo byl vyroben a testován neetickým způsobem. Jednoduše si při nákupu vždy pozorně přečtěte obal, kde jsou veškeré důležité informace uvedeny. O dané značce kosmetiky toho můžete také hodně najít na internetu. V tomto případě stojí za to, dát si s nákupem na čas a zjistit, co je konkrétní značka zač.