Krása a módaVlasy

Nejhorší účesy na světě: střihy, které nebyly trendy v minulosti a nejsou ani v roce 2024

Nejhorší účesy na světě: střihy, které nebyly trendy v minulosti a nejsou ani v roce 2024

Styl a vkus je velmi individuální. To, co se líbí jednomu může druhý pokládat za naprosto otřesné a naopak. Někteří lidí milují účesy, které byly trendy před desítkami let, a zatímco většina společnosti je ráda, že to období již skončilo, jiní stále nosí mullety či trvalou jako by bylo stále ještě dvacáté století. Otázka příšerných účesů není typická pouze pro muže nebo pro ženy ale symbolickou cenu za nejhorší účesy na světě by bylo možné udělovat v obou těchto kategoriích.

Nejhorší mužské účesy

Muži obvykle přichází ke svým otřesným účesům buď prostým zanedbáním nebo sázkou. Na rozdíl od žen se muži nežinýrují vsadit právě své vlasy. Pokud prohrají, chodí po ulici s hlavou jako ananas nebo jahoda. Ne každý účes, který však vypadá, že je výsledkem sázky ve skutečnosti JE výsledkem sázky. V mnoha případech jde o dobrovolnou volbu. Různé vyholené vzory nebo obrázky mohou zprvu působit jako dobrý nápad, jejich provedení však většinou ukáže, že tomu tak není.

Nejhorší ženské účesy

Nevhodně zvolená barva, délka, střih nebo nedej bože třeba ofina potkala většinu z nás a koho ještě ne, na toho tato zkušenost ještě čeká. Jestliže jsou u mužů ty nejhorší účesy na světě často výsledkem nějaké sázky, pak u žen to bývá snaha uspořit pár stovek za kadeřníka. Vlasy zničené z nešetrného barvení a odbarvování, vlasy upálené žehličkou nebo nakřivo vedené střihy?

To všechno vede přímo na stupně vítězů v soutěži o nejhorší účes světa. Doma zničené vlasy navíc musí často za velké peníze napravovat profesionální kadeřník. A proto by bylo z hlediska času všech zúčastněných nejlepší se do domácích pokusů raději vůbec nepouštět.