Recenze

Nejhorší sypané čaje: nekupujete si jeden z těchto 3 druhů?

Nejhorší sypané čaje: nekupujete si jeden z těchto 3 druhů?

Zvykli jsme si být neustále ve spěchu – po ránu si zaléváme instantní kávu, snídáme studený jogurt z lednice nebo si připravujeme rychlý sáčkový čaj. V touze ušetřit z každé naší denní činnosti alespoň několik minut času navíc, však mnohdy svá těla zbytečně ochuzujeme o zdraví prospěšné látky z potravin a nápojů.

Co to je sypaný čaj?

Sypaný čaj je obecně považován za zdravější než čaj sáčkový, protože je vyráběn z celých čajovníkových listů, zatímco sáčkové čaje se drtí nadrobno a přicházejí tak o esenciální oleje a zdraví prospěšné látky.

Pokud si koupíte sypaný čaj, který si posléze doma připravíte, neuspoříte sice čas, na druhou stranu se však můžete těšit na zdravotní benefity čajů v jejich plné síle.

Jaký je nejhorší sypaný čaj?

Obecně ani jednoznačně nelze určit, který sypaný čaj volně dostupný v obchodech by byl ten úplně nejhorší. Existuje však několik faktorů, které by vám měly odhalit nekvalitní sypaný čaj ještě před jeho nákupem.

Sypaný čaj vystaven v průhledných dózách

Sice vypadá hezky, když vejdete do obchodu a před vámi se objeví vitrína se sypanými čaji, které si můžete prohlédnout. Nicméně, sypanému čaji neprospívá světlo, a proto byste si neměli kupovat čaj, který je dlouhodobě vystaven v průhledných obalech.

Sypaný čaj bez vůně

Jak jsme si již řekli viz výše, sypaný čaj se vyrábí z celých čajových lístků, a proto by měl také vonět. Pokud tedy čaj z obchodu nijak nevoní, není to dobré znamení.

Sypaný čaj zvláštního vzhledu

Prohlédněte si sypaný čaj, pokud je to před nákupem možné. Nežádoucí jsou totiž větvičky a další kousky, které do čaje jednoduše nepatří.

Jaký je nejlepší sypaný čaj?

Japonský zelený čaj Sencha je obvykle hodnocen jako nejlepší a nejkvalitnější čaj na světě. Pokud hledáte zároveň zdravější alternativu kávy, bude pro vás právě zelený čaj tou správnou volbou, protože obsahuje kofein a uvolňuje se do těla postupně.