Móda

Nejhorší sukně pro seniorky: nenosíte jednu z těchto 3 i vy?

Nejhorší sukně pro seniorky: nenosíte jednu z těchto 3 i vy?

Sukně sluší ženám všech věkových kategorií. Jejich nošení po 60 roku věku však může být poněkud složité. Je potřeba zamyslet se nad správnou délkou, designem, potiskem a správnou kombinací topu a doplňků. Podívejte se, jaké jsou nejhorší sukně pro seniorky, kterým byste se měla vyhnout. 

1. Příliš krátká sukně

Abyste se cítila elegantně a komfortně, je důležité najít vhodnou délku sukně, která by měla být střední až dlouhá. Vhodné je nosit sukně, které sahají nad kotníky nebo těsně pod kolena. Kratší sukně by mohly vypadat lacině a zároveň by mohly zkracovat nohy.

Detail na krátkou sukni na ženě stojící v přírodě.

2. Nevhodně zvolená sukně k dané události

Sukně sice vypadají nádherně a žensky, ale je třeba zvážit příležitost, na kterou si ji chcete vzít. Sukně s volánky, plisované sukně nebo ty, které mají výrazný potisk, nejsou příliš vhodné k formálním událostem. Naopak se hodí například na letní slavnosti. Chcete-li vypadat formálně, jsou vhodné sukně střední délky bez potisku. V kanceláři byste se měla vyhnout splývavým a dlouhým sukním a naopak zvolit sukni střední délky v áčkovém střihu. 

3. Příliš nápadná sukně

Jako zralá žena chcete jistě vypadat seriózně, ne jako puberťačka. Vyhnout byste se tedy měla sukním s potiskem, a pokud už si nějakou takovou obléci chcete, zkombinujte ji s topem bez vzoru. V opačném případě byste mohla působit legračně a až příliš bláznivě.

Jakou sukni zvolit

Zjistili jste, jaké jsou nejhorší sukně pro seniorky. Jakou si ale tedy máte vybrat, abyste vypadala kouzelně, žensky a stále mladistvě? 

  • Tužková sukně sluší každé ženě, je jednoduchá, elegantní a je vhodná k formálním příležitostem. Navíc, máte-li dlouhý trup a zastrčíte do sukně top, vytvoříte iluzi delších nohou.
  • Plisovaná sukně vypadá stylově, decentně a moderně. Je vhodná pro nejrůznější typy postav a umožňuje pohodlný pohyb. Zvolíte-li tuto sukni, vybírejte k ní vždy přiléhavější top, jelikož je sukně už tak dost prostorná. 
  • Sukně áčkového střihu – je nejběžnější sukní, díky své univerzálnosti a snadné úpravě. Sukně není příliš nadýchaná, proto v ní budete vypadat štíhle. Není ani příliš krátká, aby zdůrazňovala nedokonalosti na těle. 
Květovaná sukně áčkového střihu.