Nejhorší spotřebiče můžete poznat jednoduše podle několika faktorů, kterými jsou například spotřeba, životnost, bezpečnost a spolehlivost. Zjistěte, čemu se při výběru spotřebiče vyhnout.
1. Nízká energetická účinnost
Spotřebiče, které mají nízkou energetickou účinnost, mohou způsobit, že budou vaše náklady na energii vyšší, aniž byste si to uvědomovali. Neutrácejte zbytečně a poohlédněte se raději po výrobku s vyšší energetickou účinností. Navíc, tyto spotřebiče mají také negativní dopad na životní prostředí. Jakou má váš vyhlédnutý spotřebič účinnost, najdete na štítku, který by měl být součástí balení.
2. Časté problémy s funkčností
Při výběru spotřebiče hledejte na internetu v recenzích, jak jsou s ním ostatní lidé spokojeni. Pokud se dovíte, že se výrobek často kazí a vyžaduje opravy, můžete jej považovat za nekvalitní. Najděte si raději takový spotřebič, do kterého možná zainvestujete více, ale vydrží vám i několik let, aniž byste museli řešit jakékoliv problémy s jeho provozem.
3. Krátká životnost
Určitě jste se už setkala s výrobkem, který vám vydržel třeba jen jeden rok, jestli vůbec. Pokud o spotřebiči zjistíte, že je nutné každý rok kupovat nový, dejte od něj ruce pryč. Krátká životnost přístroje vypovídá o jeho nižší kvalitě.
4. Problémy s bezpečností
Důležité je dbát také na bezpečnost provozu. Pokud zjistíte, že má spotřebič tendenci příliš se zahřívat, existuje možnost vzplanutí, což je velké riziko, které jistě nechcete podstupovat.
5. Škodlivé látky
Některé spotřebiče mohou obsahovat různé škodlivé látky, které mohou být potencionálně nebezpečné nejen pro vaše zdraví, ale mohou také ohrozit životní prostředí. Mohou to být látky jako olovo, kadmium, chlór, PVC nebo například rtuť.
Nejhorší spotřebiče mohou být vyrobeny z nevhodných materiálů, mohou se často kazit nebo dokonce vzplanout. Pokud zjistíte z recenzí uživatelů nebo z jiných zdrojů, že jsou s vámi vybraným produktem problémy, raději se poohlédněte po kvalitnějším produktu.