Recenze

Nejhorší sladkosti z českých obchodů v roce 2024

Nejhorší sladkosti z českých obchodů v roce 2024

Sladkosti jsou pro naše psychické zdraví velmi důležité. Dokážou zahřát na duši a vykouzlit úsměv na tváři. To stejné však neplatí pro naše fyzické zdraví. Jaké jsou ty nejhorší sladkosti z českých obchodů? Začněte se jim v roce 2024 vyhýbat obloukem.

Jak poznat ty nejhorší sladkosti z českých obchodů

Nadměrná konzumace sladkostí vede k přibírání na váze a našemu zdraví nijak neprospívá. Nejhorší jsou levné sladkosti vyrobené z nekvalitních náhražek. Ty nejlevnější sušenky v obchodech mají ve svém složení mnoho nepříliš žádoucích složek jako jsou transmastné kyseliny, glukózo-fruktózový sirup a nadbytek cukru.

Pozor si dejte také na použitá barviva a umělá ochucovadla. Křiklavě barevné sladkosti většinou nejsou zdraví prospěšné. Výrobci naopak šetří na kvalitní čokoládě, kakaovém máslu nebo lepších variantách mouk jako je například špaldová nebo celozrnná.

Jak mlsat správně

Levných sladkostí také míváme tendenci sníst větší množství. To ostatně platí také o „rodinných“ či „maxi“ balení. A právě nadměrné množství je TO, co nám škodí nejvíc. Pokud tedy chcete udržet svou spotřebu sladkostí v souladu se svým zdravotním stylem, vyberte si nějaké skutečně kvalitní cukrovinky. Navíc dejte přednost menším balením. Mnohem spíš si tak dáte k odpolední kávě pouze jednu sušenku, která nijak nepoškodí vaše zdraví a nezvětší ani váš obvod pasu.

Nejlepší sladkosti z českých obchodů

Ty nejlepší sladkosti by měly mít čisté složení. Ptáte se, co to znamená? Je to vlastně velmi prosté. Při pohledu na zadní stranu obalu, kde jsou vypsané suroviny, by vám mělo být vše jasné. Například kokosky od značky Biopekárna Zemanka obsahují mouku, javorový sirup, slunečnicový olej, kakaové máslo, vodu, slunečnicový lecitin (používá se také jako doplněk stravy pro správný metabolismus tuků), kyselinu citronovou a kokos. Tedy žádné škodlivé nebo zvláštní přísady. Všechno navíc v bio kvalitě.

Zdroje:

https://www.lidovky.cz/relax/zdravi/levne-sladkosti-jsou-to-nejhorsi-co-mohou-deti-pozrit-varuje-lekar.A131115_144600_ln-zdravi_pef

https://www.dm.cz/vyziva/slane-a-sladke-snacky?allCategories.id0=041500&pageSize0=30&sort0=rating&currentPage0=2