Krása a módaNehty

Nehty od Vietnamců: vyplatí se v roce 2023 ušetřit pár stovek?

Nehty od Vietnamců: vyplatí se v roce 2023 ušetřit pár stovek?

Výrobky od Vietnamců se v Čechách netěší právě dobré pověsti. Věci prodávané ve vietnamských prodejnách nemívají žádnou extra kvalitu a jejich nákup se i přes nízkou cenu zpravidla nevyplatí. Jistě ale víte, že vietnamské jídlo a vietnamská kuchyně, se těší velké oblibě. Nelze tedy házet vše vietnamské do jednoho pytle. V tomto článku se zblízka podíváme na problematiku nehtů od Vietnamců.

+ nízká cena

+ žádná nebo minimální čekací lhůta

+ rychlejší práce

+ možnost využívat různá pracoviště

– potenciální potíže s hygienou

– často jsou používány nekvalitní materiály

Klady nehtů od Vietnamců

Nehty od Vietnamců jsou docela pojem. Není to bohužel myšleno právě v pozitivním smyslu. Velkým benefitem vietnamských pracovišť bývá naprosto minimální čekací lhůta. Zatímco v jiných salonech se musíte zapsat do pořadníků a k některým nehtařkám se nedostanete vůbec, u vietnamských salonu toto nehrozí. Obvykle přijdete a jdete rovnou na řadu. Zároveň také nemusíte navštěvovat jen „svůj“ salon, ale můžete jít právě do toho, na který narazíte.

Obrovskou výhodou bývá rovněž nízká cena. Za gelové nehty v jiných salónech zaplatíte v roce 2023 klidně i tisícovku, u Vietnamců vám ale bude stačit třeba třetina. Ovšem za tuto cenu nemůžete očekávat žádnou extra péči ani kvalitu. V jiných salónech strávíte zpravidla dvě hodiny, u Vietnamců budete hotoví mnohem dříve. A tato úspora času i peněz se zkrátka musí někde projevit.

Zápory nehtů od Vietnamců

Kvůli rychlému střídání zákaznic a nedostatečnému finančnímu ohodnocení bývají některé nástroje ve vietnamských nehtových studiích používány na více klientek bez nutné sterilizace. To znamená, že dojde-li ke kontaminaci nástrojů plísněmi nebo bakteriemi, přenesou se choroboplodné zárodky dál, a vy můžete odejít s nepěknou újmou na zdraví.

V těchto studiích bývají také problematické použité materiály. To se ale napříč salony velmi liší. Zkrátka některé nehty od Vietnamců jsou děsné, jiné skvělé. A totéž platí také o zkušenostech, které s nimi zákaznice mají.