KrásaKrása a móda

Šaty pro postavu jablko a větší bříško: 3 tipy k výběru

Šaty pro postavu jablko a větší bříško: 3 tipy k výběru

Sehnat krásné padnoucí šaty může být trochu oříšek. Pokud ale nevypadáte právě jako modelka, je tento úkol pro vás ještě o něco náročnější. Naštěstí chytří lidé, kteří rozumí módě, zjistili, jaké šaty sluší různým typům ženské postavy. A proto vám můžeme bez problému doporučit třeba i šaty pro postavu jablko a větší bříško. A nebojte se, nebudete v nich vypadat jako dva týdny po porodu.

Vhodný střih je naprostý základ

Šaty pro postavu jablko a větší bříško jsou volné. Vyhněte se upnutým modelům, které na vaše bříško jen upozorní. Délka by měla sahat nad kolena, zajímavou alternativou jsou i asymetrické sukně. Jelikož nemáte výrazný pas, musíte jej šikovně zakamuflovat.

Vsaďte na sukně áčkového střihu, přitáhněte pozornost k dekoltu nebo vyzkoušejte zavinovací šaty, které se vaší postavě skvěle přizpůsobí. Teď na podzim vynosíte všechny ty svetrové a mikinové šaty. Uvidíte, že si zamilujete jejich pohodlí!

Na barvě a vzoru rovněž záleží

Výběr barvy a vzoru je skoro důležitější než střih. Ne, nemusíte se celý život schovávat v černé. Nezapomínejte ale, že světlé barvy vám velkou parádu neudělají. Tmavé barvy v souladu s vaším barevným typem zkrátka budou naprosto ideální variantou. Šaty noste buďte jednobarevné, nebo dejte přednost větším vzorům. Drobné květinky vám jen uškodí.

Ani na materiál není radno zapomínat

Jemnější materiály jsou zrádné. Odhalí totiž kdejaký záhyb a špíček. Volte proto raději pevnější materiály. Před lehkou bavlnou upřednostněte tu poctivou, k viskóze přistupujte s respektem a jemnému hedvábí se raději vyhněte docela. Skvělý materiál je len. Do chladnějších měsíců sáhněte po vlně.