Krása a módaVlasy

Natočené vlasy: 3 tipy na dokonalé vlny

Natočené vlasy: 3 tipy na dokonalé vlny

Jistě to znáte samy. Ten, kdo má celý život vlnité vlasy touží po rovných a klidně stráví každý den nemálo času žehlení. Naopak ti s rovnými vlasy by zase daly cokoli za nádherné lokny, jimiž se pyšní jejich kudrnaté kamarádky. Je to přirozené. Čas od času totiž každý z nás zatouží po tom, co sám nemá. Naštěstí v dnešní době existuje mnoho skvělých a bezpečných cest, jak vytouženého účesu dosáhnout.

Máte málo času? Použijte teplo!

K natáčení vlasů sice můžete využít i metody, které nezahrnují tepelnou úpravu, ty však vyžadují mnoho času. Pokud vám tedy zbývá jen pár desítek minut, nedá se nic dělat, a musíte sáhnout po kulmě. Tu si vybírejte rozumně. Volte takové výrobky, které umožňují regulovat teplotu, čímž chrání vaše vlasy. Vyzkoušet můžete i nové napařovací kulmy, které pracují na bázi vodní páry. Při natáčení vlasů teplou cestou nikdy nezapomínejte na aplikování tepelné ochrany. Jen tak budete předcházet poškození.

Dejte tomu čas

Zejména v případě, že potřebujte mít natočené vlasy ráno, je ideální dopřát jim celou noc. Výhodou je, že tyto metody sice potřebují mnoho času, vy jim ho ale budete muset věnovat jen málo. Do vlhkých vlasů můžete aplikovat vhodný stylingový přípravek a poté vlasy buďto zamotat okolo pásku od županu nebo zaplést do copů. V obou těchto případech pracujte s vlhkými vlasy, aby stihly do rána řádně uschnout.

Přes den stačí drdol

Výborným způsobem, jak vykouzlit krásné natočené vlasy je rozdělit vlhké vlasy na poloviny podél pěšinky a každou z nich samostatně zamotat do pevného utaženého drdůlku. Výhodou tohoto „účesu“ je, že vás nebude nijak omezovat v běžných činnostech, až ale večer vlasy rozpustíte, budete mít nádherné vlny. I zde je vhodné pracovat s vlhkými vlasy, aby v drdůlcích dostatečně proschly a aplikovat můžete i vhodný stylingový přípravek.