Krása a módaVlasy

Jak na suché vlasy: 5+1 tip jak o ně správně pečovat

Jak na suché vlasy: 5+1 tip jak o ně správně pečovat

Jak na suché vlasy, které nevypadají zdravě, mají tendence se lámat a třepit a celkově nejsou zrovna ve formě? To je otázka, kterou si dnes a denně pokládá mnoho žen. A možná mezi ně patříte i vy. Proto vám v dnešním článku poradíme, jak na suché vlasy a jak o ně správně pečovat.

5+1 tip jak na suché vlasy

Pokud jste majitelkou suchých vlasů, jistě moc dobře víte, že je to s nimi kolikrát pořádný boj. My naštěstí víme, co vám poradit a co vaše suché vlasy potřebují. Dodržujte následující rady a uvidíte, že se stav vašich vlasů postupně zlepší.

  • Používejte vhodný šampon
  • Pravidelně aplikujte vlasové masky
  • Nezapomínejte na spreje s UV ochranou
  • Ošetřujte vlasy olejem
  • Dejte si pozor na zbytečné množství přípravků
  • Nemyjte si vlasy zbytečně často

Tip první: používejte vhodný šampon

Na trhu najdete desítky různých šamponů a věřte, že to tak není jen tak pro nic za nic. Pokud máte suché vlasy, používejte na ně šampon určený na suché vlasy – dává to logiku, nemyslíte? Takové šampony obsahují látky, které vaše suchá hříva potřebuje.

Tip druhý: pravidelně na vlasy aplikujte masky

Jak na suché vlasy? Pokud tuhle otázku řešíte dnes a denně, zapište si za uši, že vaše hříva potřebuje pravidelně ošetřit maskou na vlasy, případně nějakým vlasovým zábalem a podobně. A když píšeme pravidelně, nemyslíme tím jednou za měsíc, ale třeba 2-3x do týdne.

Tip třetí: nezapomínejte na spreje s UV ochranou

Suché vlasy jsou zejména v létě mnohem více náchylné k dalšímu vysušení a poškození působením slunečního záření. Proto nezapomínejte během letních měsíců na spreje s UV ochranou. Vaše vlasy si to zaslouží.

Tři čtvrtý: ošetřujte vlasy olejem

Dalším tipem, jak na suché vlasy, je ošetřování vlasovým olejem. Ten je úžasný, zejména pokud jde o vysušené a roztřepené konečky vlasů.

Tip pátý: dejte si pozor na nadmíru stylingových přípravků

Vaše vlasy rozhodně nepotřebují, abyste jim „nakládali“ ještě více používáním zbytečného množství různých stylingových přípravků. Ať už to jsou gely, tvarovací spreje, vosky, pasty, laky na vlasy a podobně. Pamatujte na heslo: všeho s mírou!

Tip šestý: nemyjte si vlasy zbytečně často

U suchých vlasů platí nepsané pravidlo: méně je více. A čím méně si je budete mýt, tím lépe pro ně. Mýt si vlasy každý druhý den rozhodně není to nejlepší, co pro svou suchou hřívu můžete udělat.